Aktywny tryb życia jest ważny i niezwykle cenny. Szczególnie dla osób starszych lub z problemami z poruszaniem się. Codzienne aktywności mobilizują do podejmowania wysiłku, działają przeciwdepresyjnie i wspierają dobre samopoczucie. Jednak co zrobić, gdy samodzielne pokonywanie schodów staje się niemożliwe lub tak trudne, że zniechęca do wszelkich prób samodzielnego przemieszczania się?

Przeczytaj artykuł i poznaj 7 cech krzesełka schodowego, które odmienią Twoje życie. Zobacz, jak to bezpieczne urządzenie do likwidacji barier architektonicznych ułatwi Twoje codzienne funkcjonowanie. 

Krzesełko zapewni Ci mobilność, a zatem da niezależność

Krzesełko schodowe z oferty firmy Windy Schodowe to znacznie więcej niż pomoc w pokonywaniu schodów. To sposób na zachowanie niezależności i samodzielności. Nieważne, czy Twój problem z poruszaniem się między piętrami jest stały czy tylko tymczasowy. Krzesełko schodowe pomoże Ci utrzymać poziom Twojej aktywności na poziomie, który Cię zadowala. 

Na pewno dobrze wiesz, jak to jest, gdy zapomnisz okularów i nie możesz zabrać się za czytanie, dopóki ktoś Ci ich nie przyniesie. Z krzesełkiem schodowym będziesz mógł pojechać po nie samodzielnie. Nie musisz już czekać na pomoc innych w codziennych zadaniach. 

Krzesełko schodowe da Ci niezależność. Nie będziesz potrzebować pomocy drugiego człowieka przy pokonywaniu schodów. Dzięki temu, to Ty będziesz decydować o tym, kiedy i dokąd wychodzisz. Wyjście na spotkanie z przyjaciółmi w kawiarni lub na spacer w parku stanie się prostsze, gdy zlikwidowana będzie bariera architektoniczna, która wcześniej Ci to uniemożliwiała. 

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

Być może dopiero zaczynasz zauważać, że z wiekiem poczucie równowagi staje się coraz słabsze. Przez to nawet małe zachwiania coraz częściej kończą się groźnym upadkiem. 

Jest to szczególnie widoczne i niebezpieczne podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Nawet drobne zawroty głowy mogą mieć opłakane w skutkach konsekwencje. Krzesełko schodowe to rozwiązanie, które zapewnia maksymalną stabilność podczas pokonywania schodów. 

Jakie elementy krzesełka schodowego zapewniają bezpieczeństwo pasażera?

Każde krzesełko schodowe wyposażone jest w szereg elementów, których zadaniem jest wspieranie bezpieczeństwa i stabilności pasażera. Należą do nich:

  • Podłokietniki – ułatwią wsiadanie i pomogą wstać z krzesełka
  • Obracane siedzisko – dzięki niemu, schodząc z krzesełka, stajesz na równej podłodze, a nie na schodach
  • Podnóżek – podróżowanie krzesełkiem z nogami opartymi na podnóżku jest wygodniejsze
  • Pas bezpieczeństwa – z dużą, łatwą do zapięcia klamrą zwiększa bezpieczeństwo pasażera
  • Czujniki bezpieczeństwa – wykryją ewentualne przeszkody na torze jazdy (np. pasek od szlafroka lub ręcznik) 
krzeselko-na-schody

Łatwe użycie

Krzesełka schodowe dostępne w naszej ofercie są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Można nimi sterować za pomocą panelu sterującego lub joysticka umieszczonych na podłokietniku. Wszystkie przyciski są duże i zaprojektowane z myślą o starszych użytkownikach. Chcemy, aby windy schodowe wspierały samodzielność i niezależność, dlatego wybieramy rozwiązania promujące dostępność. 

Rozsądna cena

Ceny krzesełek schodowych zaczynają się już od 11 tysięcy złotych za model Homeglide – najtańsze krzesełko schodowe. Urządzenia na schody zabiegowe, windy schodowe Otolift Modul Air są droższe. Ich średnia cena to 38 tysięcy złotych. 

Choć na pierwszy rzut oka, ceny mogą wydawać się przytłaczające, porównaj je z koniecznością przeprowadzki lub zatrudnienia asystenta czy opiekunki. Załóżmy, że średnia miesięczna pensja opiekuna osoby starszej to 3620 zł brutto. Łatwo więc policzyć, że roczny koszt zatrudnienia opiekunki jest porównywalny to ceny krzesełka krzywoliniowego Otolift Modul Air. Pamiętaj jednak, że zakup windy krzesełkowej to jednorazowy wydatek.

Możesz też kupić windę schodową z dofinansowaniem z PRFON. Przysługuje ono osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Dowiedz się więcej o tym, jak otrzymać dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych

Zamiast się przeprowadzać, zamontuj krzesełko schodowe 

Przeprowadzki zawsze są uciążliwe. Ale dla seniorów i osób z niepełnosprawnością mogą być prawdziwym koszmarem. Zaburzenie codziennej rutyny, wyrwanie z miejscowego kręgu znajomych, czy konieczność odnalezienia się w nowym, obcym miejscu to tylko niektóre konsekwencje przeprowadzki.

Montaż krzesełka schodowego pomoże Ci ich uniknąć. Winda schodowa to sposób na przystosowanie swojego domu czy mieszkania do swoich potrzeb. Zamów krzesełko schodowe i ciesz się szczęśliwym życiem we własnym domu. 

bezpieczne-krzeselko-schodowe

Montaż i korzystanie z wind krzesełkowych nie są uciążliwe dla pozostałych mieszkańców domu

Krzesełko schodowe, choć zamontowane na stałe, nie przeszkadza pozostałym domownikom w korzystaniu ze schodów. Winda krzesełkowa zawęzi schodzi tylko o ok. 20 cm. Korzystanie ze schodów nie będzie bardziej uciążliwe niż przed montażem.

Co więcej, krzesełko schodowe to urządzenie wyjątkowo ciche. Nie obawiaj się, że Twoje przejazdy zakłócą spokój innych domowników. Poza tym, pamiętaj, że Twoja rodzina na pewno cieszy się, widząc, jak samodzielnie pokonujesz schody. 

Inwestycja w bezpieczną przyszłość

Nawet jeśli dziś nie masz problemów z poruszaniem się po schodach, rozważ to rozwiązanie na przyszłość. Być może nie zauważasz pierwszych trudności z pokonywaniem schodów u Ciebie lub Twoich bliskich. Jednak nie czekaj, aż wchodzenie po schodach stanie się niemożliwe. Łatwiej będzie Ci zachować zdrowe nawyki, m.in. regularne spacery czy spotkania z przyjaciółmi, gdy zlikwidujesz bariery architektoniczne, które je utrudniają. 

Krzesełko schodowe to Twoja inwestycja w bezpieczną przyszłość. Po latach na pewno podziękujesz sobie za podjęcie tej decyzji.

Szybka i sprawna instalacja

Montaż krzesełka schodowego nie trwa dłużej niż 1 dzień. Nie wiąże się również z koniecznością kapitalnego remontu. Nasza ekipa nie kuje ścian, nie instaluje gniazdek, a jedynie przytwierdza szynę jezdną do schodów i na niej montuje krzesełko. Po montażu pokazujemy, jak bezpiecznie korzystać z krzesełka. Zawsze upewniamy się, że nasi klienci wiedzą, jak używać krzesełka. Wielokrotnie powtarzamy kluczowe informacje i wykonujemy przejazd testowy. Dzięki temu mamy pewność, że nasz klient jest odpowiednio zaopiekowany i czuje się bezpiecznie. Naszą misją jest likwidacja barier architektonicznych. Wiemy też, że aby montaż urządzenia miał sens, senior lub osoba z niepełnosprawnością nie może bać się z niego korzystać. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do edukacji i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa. 

Jak widzisz, krzesełko schodowe to nowoczesne urządzenie, które w zauważalny sposób podniesie jakość Twojego życia. Jeśli zastanawiasz się nad montażem windy schodowej, skontaktuj się z nami. Porozmawiaj z naszymi doradcami o Twoich potrzebach, a my zaproponujemy najlepsze krzesełko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj