Chociaż z energii elektrycznej korzystamy na porządku dziennym, a jej szerokie zastosowanie i niezliczona ilość patentów pozwoliły jej zdominować współczesną technologię, nie można zapomnieć o tym, że prąd elektryczny to żywioł niebezpieczny i nieprzewidywalny.

Doskonałym wsparciem tego stwierdzenia jest brak prądu w gniazdku, czyli jeden z najczęstszych problemów na tle elektrycznym, z jakimi zmaga się elektryk Wrocław. Gniazdka elektryczne są obecne w praktycznie każdym domu, zazwyczaj w większych ilościach. Jest to kluczowy element niemal każdego układu, pozwalając na dostarczenie energii bezpośrednio do urządzeń, które z niej korzystają. Można znaleźć je w każdym pomieszczeniu w domu, nawet kuchni czy łazience, gdzie często panuje wilgoć.

Wniosek jest taki, że zwarcie elektryczne to zjawisko równie problematyczne, co powszechne. Z tego właśnie powodu warto nieco głębiej się nad nim zastanowić, zrozumieć gdzie może mieć ono swoje przyczyny, jak sobie z nim radzić oraz jak mu zapobiegać. Jako pogotowie elektryczne Wrocław zawsze jesteśmy do dyspozycji. Jest to kwestia nie tylko samej naprawy, ale jej również jej efektów – jedynie całkowicie sprawne gniazdko elektryczne jest bezpieczne.

Najczęstsze przyczyny awarii gniazdka – jak znaleźć zwarcie w instalacji elektrycznej?

W przypadku gniazdek elektrycznych, do usterek może dochodzić z naprawdę różnych przyczyn. Nie zmienia to faktu, że ich naprawa staje się o wiele łatwiejsza, gdy ustali się, co spowodowało problem. Pomocny może się okazać dobry elektryk z Wrocławia, który będzie potrafił szybko zlokalizować zwarcie w gniazdku w ścianie

Pierwszą czynnością jest sprawdzenie, czy problem dotyczy pojedynczego gniazdka, czy obejmuje on je w całym pomieszczeniu lub nawet całym mieszkaniu. Jeśli jest to indywidualny przypadek, problem najprawdopodobniej leży w samym gniazdku, wymagając jego naprawy bądź wymiany.

Bezpośrednią przyczyną może być:

  • Zawilgocenie instalacji elektrycznej – najczęściej ma ono miejsce w kuchni lub łazience, lecz tak naprawdę może przytrafić się wszędzie. Jeśli do układu dostała się woda, należy być szczególnie ostrożnym i nigdy nie podejmować działań na własną rękę.
  • Przeciążenie układu – korzystając z urządzeń elektrycznych w sposób niezgodny z instrukcją lub podłączając zbyt dużą ilość sprzętu do układu, można go przeciążyć i doprowadzić do awarii.
  • Uszkodzenia mechaniczne – podczas remontu lub zwykłego przemeblowania domu, czasem zdarza się wywiercić otwór w ścianie lub przypadkiem naruszyć obudowę gniazdka. Uszkodzone gniazdko powinno być jak najszybciej zabezpieczone, gdyż może stanowić zagrożenie dla domowników.

Gdy usterka jest bardziej rozległa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spowodowana jest ona wybiciem bezpieczników. W większości przypadków następuje to po przeciążeniu instalacji i skutkuje odcięciem energii w całym domu.

Naprawa uszkodzonego gniazdka – nigdy na własną rękę!

Wystarczy chwila nieuwagi, aby podczas samodzielnej próby naprawy gniazdka doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Najrozsądniejszą decyzją jest zwrócenie się do fachowców. Na elektryk24wroclaw.pl mogą Państwo uzyskać dostęp do profesjonalnych usług z zakresu elektryki, w tym profesjonalne badania instalacji. Zawsze po naprawie gniazdka elektrycznego należy wykonać pomiary elektryczne, we Wrocławiu podczas obsługi naszych klientów zawsze posiadamy ze sobą wysokiej klasy testery aby móc wykonać pomiary pętli zwarciowej gniazdka. Jest to warunkiem koniecznym, aby móc zapewnić Państwa o pełnym bezpieczeństwie wykonanej naprawy i wymiany gniazdka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj