Praca w biurze, przy obsłudze bieżących zleceń i zamówień, wymaga przede wszystkim szybkości w działaniu. Dlatego do biur i przedsiębiorstw wybiera się jedynie najlepsze urządzenia – bezawaryjne, szybkie, niedrogie w eksploatacji.

Przyjęło się, że dobry sprzęt musi odpowiednio dużo kosztować. Warto jednak zastanowić się przed zakupem sprzętu do firmy, czy absolutnie konieczne jest ponoszenie dodatkowych kosztów, związanych, chociażby z kolorowym drukiem? Kolorowy druk nie tylko generuje dodatkowe koszty miesięcznej eksploatacji sprzętu biurowego i wpływa na koszty zakupu. Dochodzi do tego również konieczność regularnego uzupełniania kolorowych i nietanich tonerów. Czy w przypadku każdej firmy jest to konieczne?

Dlaczego firmy decydują się na druk w kolorze?

Jak nas widzą, tak nas piszą – to prawda stara jak świat. Pewnie dlatego niektóre firmy decydują się na zakup drukarek laserowych z możliwością druku w kolorze. Oferty drukowane z kolorowym logo czy z barwnymi ozdobnikami zdecydowanie lepiej się prezentują, przyciągają wzrok i uwagę. Jednak można je zastąpić znacznie tańszą opcją – zamówieniem papieru firmowego w profesjonalnej drukarni. Z kolei drukowanie kolorowych folderów z całkowitą ofertą czy opisem poszczególnych produktów mija się z celem – to także zadanie dla zakładu poligraficznego.

W dodatku znacznie nowocześniejszym podejściem jest umieszczenie wszystkich niezbędnych danych o produktach w Internecie. To dodatkowo zwiększa zasięg obiegu informacji. Ponadto trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy: w dzisiejszych czasach dla klientów znacznie większą rolę gra nie ozdobna, elegancka kartka, ale ostateczna cena, jaka się na niej znajduje i konkretne korzyści, jakie uzyska po skorzystaniu z oferty.

Co sprawdzi się w miejsce kolorowych drukarek?

Czasami zdarza się nam zapominać o rozwiązaniach genialnych i jednocześnie najprostszych. W przypadku firm, które mają zapotrzebowanie na bardzo wydajne urządzenia i są w stanie zrezygnować z drogiego drukowania w kolorze, warto rozpatrzeć takie modele, jak monochromatyczna drukarka igłowa OKI ML 3320. Mocną stroną tej drukarki jest nie tylko jej cena, ale i uniwersalność w zastosowaniu biurowym.

Bezapelacyjnie jednak poradzi sobie z nawałem papierkowej pracy i sporą ilością druku bez awarii. Żywotność jej głowicy przewidziana jest na 20 milionów znaków, a sama tasiemka ma wystarczyć na 3 miliony znaków. Właśnie takie urządzenia są niezastąpione, jeśli chodzi o typowo biurowe zadania, drukowanie paragonów, faktur, raportów czy wszelkich innych dokumentów.

Czy drukarki monochromatyczne można dopasować do indywidualnych potrzeb?

Często błędnie zakłada się, że „monochromatyczne” są jednoznaczne z „wszystkie takie same”. Producenci i na tym polu prześcigają się w tworzeniu jak najlepszych i jak najwydajniejszych urządzeń o zróżnicowanych parametrach. Dlatego również w ich przypadku możliwe jest znalezienie drukarki optymalnej do wielkości przedsiębiorstwa oraz jego potrzeb – wszystko zależy od tego, czego dokładnie oczekujemy od sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj