Zastanawiasz się nad oddaniem pojazdu do skupu samochodów? Posiadasz niekompletne lub uszkodzone auto, które nie nadaje się do dalszej naprawy lub po prostu nie chcesz w nie inwestować? Dobrym rozwiązaniem będzie właśnie skorzystanie ze skupu aut, który przyjmuje pojazd niezależnie od jego stanu. Szybko i sprawnie załatwisz niezbędne formalności, a następnie otrzymasz gotówkę za swój samochód. Czy warto zatem oddać pojazd do skupu? Zapoznaj się z najważniejszymi pytaniami, które zadają właściciele aut związanych ze sprzedażą samochodu do skupu.

Jakie pojazdy przyjmuje skup?

Skupy aut nie mają praktycznie żadnych ograniczeń związanych z przyjmowaniem samochodów do swojego punktu. W większości skupach możesz oddać każde auto – powypadkowe, poleasignowe, uszkodzone, używane, zabytkowe, dostawcze czy niekompletne. Ponadto, gdy chcemy oddać pojazd, który jest nieruchomy, skupy oferują zazwyczaj dojazd do klientów, aby jak najbardziej ułatwić proces związany ze skupowaniem pojazdów. Wystarczy, że skontaktujesz się ze skupem i poinformujesz o takiej sytuacji. Wszystkie formalności zostaną załatwione na miejscu. Skupy w tej kwestii chcą jak najbardziej ułatwić cały proces oddania samochodu z korzyścią dla klienta.

W jaki sposób wykonywana jest wycena samochodu?

Wycena pojazdu odbywa się zazwyczaj przez pracowników skupu lub specjalistów, którzy zajmują się wycenami czy są rzeczoznawcami. W niektórych skupach uzależnione jest to również od wagi samego pojazdu, rocznika i marki – jednak nie zawsze tak jest. W profesjonalnych skupach samochodów, które zajmują się demontażem pojazdów, nie musisz obawiać się o nierzetelną wycenę – gwarantujemy, że dostaniesz uczciwą kwotę za swój samochód.

Jak otrzymam pieniądze za samochód?

Skupy aut oferują odsprzedanie pojazdu od właściciela, załatwiając wszystkie formalności na miejscu z gotówką od ręki. Dlatego najłatwiej wybierać skupy, które oferują gotówkę od ręki, jeśli zależy Ci na szybkim spieniężeniu samochodu. W większości masz możliwość także otrzymać pieniądze poprzez przelew na konto bankowe.

Czy opłaca mi się oddać auto do skupu?

Przede wszystkim oddanie samochodu do skupu zwalnia Cię z prób sprzedaży auta samodzielnie, np. poprzez portale i serwisy ogłoszeniowe. Jeśli posiadamy niesprawne czy stare auto, sprzedaż przez Internet może być trudna i trwać po prostu długo. Z kolei oddanie pojazdu w ręce komisów samochodowych wiąże się z prowizjami. Skup aut jest dobrym rozwiązaniem, jeśli:

  • zależy Ci na szybkiej sprzedaży i otrzymaniem gotówki od ręki,
  • chcesz, aby transakcja przebiega szybko i sprawnie,
  • masz nieruchomy pojazd i nie chcesz martwić się jego transportem do skupu,
  • zależy Ci na prostych formalnościach,
  • zależy Ci na profesjonalnej wycenie.

Zdecydowanie sprzedaż pojazdu w skupie aut się opłaca.

Gdzie oddać samochód do skupu?

Wiele skupów aut działa na terenie całego kraju lub bezpośrednio na terenie danego województwa, obsługując nie tylko miasto wojewódzkie, ale również inne miejscowości.

Tak w przypadku województwa mazowieckiego możemy wybrać skup aut Wołomin, skup aut Marki czy skup aut Nowy Dwór Mazowiecki, gdzie nie tylko firma świadczy swoje usługi na terenie tych miejscowości, ale również w Warszawie i innych mniejszych miastach.

Wiele skupów aut znajdziesz po prostu swojej okolicy czy mieście. Najłatwiej wyszukać takich punktów przez Internet, gdzie masz możliwość wybrać skup odpowiedni do Twoich potrzeb.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj