zakup czesci do zetora najlepiej przez internet

Jedną z bardziej znanych w Polsce firm produkujących ciągniki rolnicze jest czeski Zetor. Sława producenta nie wzięła się znikąd i jest poparta wieloma zaletami. Wysoka wytrzymałość i efektywność łączy się tutaj z bardzo niską awaryjnością. Wszystko to przy niewielkim spalaniu względem modeli innych firm. Czeski producent ceniony jest również za szeroki wybór swoich ciągników. Dlaczego jeszcze rolnicy tak często kupują ciągniki tej marki?

Największe zalety ciągników Zetor

Marka Zetor ceniona jest za wysoką jakość pracy przy stosunkowo niskiej cenie. Podczas gdy wielu producentów zawyża ceny swoich modeli, tak pojazdy czeskiego producenta są warte swoich pieniędzy. Niektóre z nich bezproblemowo pracują nawet przez kilkadziesiąt lat. Wytrzymałość produktów marki Zetor wynika z użycia prostej i solidnej konstrukcji. Wysoka wytrzymałość łączy się z bardzo prostym serwisowaniem. Wysoka żywotność traktorów bierze się m.in. z powodu łatwo dostępnych części. Przykładowo wystarczy jeden telefon, żeby otrzymać części do modelu Zetor 5211 niemal w całej Polsce.

Ciągniki Zetor są również popularne z powodu niskich kosztów eksploatacyjnych. Nie zużywają dużych ilości paliwa, co jest kluczowe przy stale wzrastających cenach. Tanie jest również serwisowanie, co w połączeniu z niskimi kosztami pojedynczych części daje najbardziej opłacalne modele traktorów na rynku. To najbardziej popularne traktory w segmencie do 100 koni mechanicznych.

Moc i niezawodność

Zetor stanowi aż 10% wszystkich ciągników, które są zarejestrowane w Polsce. Tak wysoka popularność nie bierze się jedynie z ceny i małej wadliwości. Moc na poziomie nawet 170 koni mechanicznych z pewnością wystarczy do każdej pracy w polu. Można kupić też modele o mocy 50 KM, jeśli komuś wystarczy to do prostszych zadań. Średnio mają one około 78 KM, co wystarczy do szybkiego opryskiwania, rozrzucania obornika lub przygotowania gleby pod wysiew. Ciągnikami można bez problemu przemieszczać większe pojazdy o wadze nawet kilku ton.

Najpopularniejsze modele Zetorów

Firma Zetor może pochwalić się dużym wyborem, jeśli chodzi o modele ciągników. Szeroki jest rynek traktorów używanych, gdzie można znaleźć zadbane modele, które mogą pracować jeszcze przez wiele lat. Należy do nich m.in. Zetor 5211, który przez wielu uważany jest za traktor kultowy. Przede wszystkim jest praktycznie bezawaryjny, a niektóre pracują na polskich polach już od lat 80. Wszystko dzięki “niezniszczalnemu” silnikowi o mocy znamionowej 33 kW i pojemności do 3 litrów.

Zetor 5211 przy prędkości poruszania 25 km/h jest w stanie udźwignąć nawet 5 ton. Zbiornik paliwa na poziomie 55 litrów daje możliwość pracy przez wiele godzin. Wszystko przy dużej wygodzie wnętrza. Przestronna kabina jest dodatkowo ogrzewana, przez co można pracować nawet w najzimniejsze dni. Warto też wspomnieć o takich modelach Zetorów jak 7211, 8011 czy 7245. Bardzo popularne są również ciągniki z serii Proxima, które przy okazji spełniają normy ekologiczne klasy IIIA oraz IIIB. Silniki o pojemności 4156 cm³ są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom pracy rolnika.