W dużych miastach w Polsce takich jak Katowice wynajem samochodów na długi termin jest usługą cieszącą się dużą popularnością nie tylko wśród przedsiębiorców, ale i osób prywatnych. O czym pamiętać, decydując się na zawarcie umowy z wypożyczalnią?

Samochód na miarę konkretnych potrzeb

W Katowicach wypożyczalnia aut oferująca wynajem długoterminowy i wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów proponuje różne pakiety, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Zarówno samochód, jak i zawartość umowy, powinny odpowiadać konkretnym kryteriom, co da pewność, że omawiana usługa w stu procentach spełni swoje zadanie. Najlepiej przejrzeć propozycje przynajmniej paru wypożyczalni i sprawdzić, z jakich pojazdów składają się ich floty i jakie są opłaty za wynajem.

Co zawiera miesięczna rata?

W Katowicach wynajem aut na długi termin odbywa się na warunkach obowiązujących w konkretnej wypożyczalni, dlatego zawsze należy dokładnie czytać umowy. Jedna z najistotniejszych kwestii odnosi się do opłat. W miesięczną ratę przeważnie wliczone są: serwis, ubezpieczenie, wymiana opon, amortyzacja pojazdu etc. Może się jednak zdarzyć, że ubezpieczenie należy kupić oddzielnie, co zawyża koszt wynajmu. Podobnie jest w przypadku wymiany części wyłącznie w autoryzowanych serwisach – sporo wypożyczalni zastrzega sobie, że napraw można dokonywać tylko w takich punktach.

Limit kilometrów

Eksperci z iPanek przypominają o sprawdzeniu zapisów dotyczących limitu kilometrów. Niejedna działająca w Katowicach wypożyczalnia samochodów stosuje takie zapisy. Przekroczenie określonego limitu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat.

Zakończenie umowy przed terminem

Może się zdarzyć, że najemca zechce zrezygnować z wynajmu auta przed upływem terminu widniejącego w umowie. Należy się dowiedzieć, na jakich warunkach się to odbywa – często najemca musi liczyć się z wysokimi kosztami, niemniej nie jest to regułą. W momencie zawierania umowy warto jednak zyskać pewność, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj