Jeżeli właśnie rozważasz zakup profesjonalnego ekspresu do domu, aby móc codziennie pić aromatyczną kawę ¬– pamiętaj aby zapoznać się z ofertą rynkową. Dziś przybliżymy ekspresy marki SAECO, a dokładniej ekspres Saeco Icanto. Zapraszamy do zapoznania się z naszą subiektywną recenzją, która pomoże podjąć słuszną decyzję. Ale najpierw – kilka słów o ekspresach ogółem.

Ekspres ciśnieniowy czy przelewowy?

Zasadnicza różnica, między tymi dwoma rodzajami ekspresów to zaawansowanie techniczne oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Przez wzgląd na to, ich ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Ekspresy przelewowe są tańsze zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji. Jednak aby uzyskać oczekiwane efekty z ekspresu przelewowego, trzeba wydać sporą kwotę pieniędzy – filtry + prąd. Przelewowe maszyny są również mocno ograniczone, biorąc pod uwagę efekt końcowy naparu. Z tej właśnie przyczyny, są coraz częściej wypierane przez ekspresy ciśnieniowe. Oferują lepsze możliwości technologiczne i są wygodniejsze w użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres?

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup ekspresu, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na:

 • młynek do kawy,
 • zbiornik na wodę, kawę i mleko (pojemność),
 • szczelność zbiornika na kawę,
 • pojemność zbiornika na fusy,
 • automatyczne czyszczenie,
 • obecność filtra do wody,
 • funkcja spieniania mleka (jeśli lubimy kawy mleczne).

Ekspres Saeco Incanto – recenzja

 • wygląd

Urządzenie w kwestii wizualnej prezentuje się znakomicie. Przód ze stali szlachetnej jest jednocześnie bardzo skromny, ale również elegancki. Wyświetlacz jest niezwykle czytelny, a dodatkowe przyciski harmonijnie łączą się z całością urządzenia. Będzie zatem świetnie pasował do każdej kuchni – zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej.

 • smak kawy

Kawa z ekspresu Saeco Incanto jest przyrządzana w bardzo prosty sposób. Jak przystało na ekspresy automatyczne, wystarczy nasypać do pojemnika ziarna. Ekspres zmieli je za nas, połączy z dolaną ówcześnie wodą i przygotuje wybrany przez nas napój. Urządzenie odmierza ilość ziaren i zalewa odpowiednią ilością wody o właściwym ciśnieniu. Kawa będzie zawsze świeżo zmielona, co daje ogromną smakową różnicę – w porównaniu do kawy mielonej lub (o zgrozo) kawy rozpuszczalnej.

 • użytkowanie

Na głównym panelu wybieramy espresso, espresso lungo, cappuccino, latte macchiato, caffe latte itp. Aby przyrządzić mleczne pozycje, należy się wyposażyć w dość spory kubek, ponieważ należy pamiętać, że są to kawy większe, niż klasyczne espresso czy americano.

Oprócz tego, możemy przygotować kawę bezkofeinową, a także skomponować swoją ulubioną kawę, poprzez ustalenie czasu przygotowania, temperatury czy mocy.

Funkcja pamięci pozwala na zapamiętanie wybranych przez nas preferowanych ustawień, dzięki czemu zawsze będziemy mogli wybrać z panelu naszą spersonalizowaną mieszankę.

Ekspres Saeco Incanto – specyfikacja

Ekspres Saeco ma moc 1850W i wytwarza ciśnienie 15 barów. To oczywiście całkowita moc pompy, jednak prawdziwa kawa powinna być parzona przy ciśnieniu maksymalnie 9 barów. Gwarantuje to bogaty smak i silny aromat, jednak dla początkujących smakoszy wystarczy sprzęt wytwarzający ciśnienie 10 barów.

Urządzenie posiada 5-stopniowy ceramiczny młynek, który decyduje o stopniu zmielenia ziaren. W przypadku prawdziwego espresso – bardzo drobno, w przypadku kawy łagodnej – nieco gęściej.

 • pojemnik na wodę – 1,8 l
 • pojemnik na ziarna – 250 g
 • pojemnik na fusy – 15 kubków.

To całkiem przyzwoite parametry. Oprócz tego, ekspres posiada funkcję automatycznego cyklu czyszczenia, który bez wątpienia ułatwia konserwację urządzenia. Specjalny filtr AquaClean odwapnia wodę, dzięki czemu nie musimy filtrować jej w osobnym dzbanku.

Podsumowanie

Ekspres Saeco Incanto to bardzo przyzwoite urządzenie, które z pewnością zadowoli miłośnika kawy i jego rodzinę. To wydatek około 2500 zł, jednak zyskujemy profesjonalny sprzęt na lata, o bardzo intuicyjnej obsłudze i innowacyjnych funkcjonalnościach.

Zapoznaj się także z recenzją ekspresu Saeco Royal Gran Crema!

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj