serwis ekspresow do kawy

Ciśnieniowe, przelewowe, kapsułkowe oraz automatyczne – to najczęściej wymieniane rodzaje ekspresów do kawy. W kawowej branży wśród fanów trwa nieustający spór o to, który z wymienionych rodzajów ekspresów parzy lepszą kawę. W rzeczywistości jednak każdy z tych rodzajów ma swoje grono fanów i wszystkie one parzą dobrą kawę pod pewnymi warunkami.

Dobra kawa z ekspresu – na co zwrócić uwagę?

W sporach odnośnie rodzajów ekspresów do kawy często zapomina się o tym, co w kawie jest najważniejsze, a więc odpowiedniej jakości ziarnach oraz ich poprawnym zmieleniu. Jeżeli decydujemy się na ekspres z młynkiem, unikajmy tanich modeli. Ważne, by młynek posiada żarna. Dzięki młynkowi żarnowemu będziemy mogli cieszyć się idealnym mieleniem i wydobyciem z ziaren maksimum smaku i aromatu bez ich przypalenia w procesie mielenia. Drugą kwestią jest również dobranie właściwej grubości mielenia ziaren do danego typu parzenia i ekspresu.

Ekspresy do kawy – domowe

W naszym kraju miłość do kawy jest olbrzymia. Podobnie olbrzymi jest wybór samych urządzeń w sklepach i hurtowniach. Domowe ekspresy kupimy już za kilkaset złotych, ale nie brakuje również osób, które decydują się na zakup znacznie droższych urządzeń, które śmiało mogłyby przygotowywać kawę w kawiarniach. Niezależnie jednak od rodzaju wybranego ekspresu pamiętajmy o tym, że to przede wszystkim od jakości ziaren zależeć będzie smak i aromat kawy.  

Serwis ekspresów do kawy – dla domu i gastronomii

Zarówno ekspresy domowe, jak i gastronomiczne od czasu do czasu mogą ulegać awariom. Droższe modele warto naprawiać w autoryzowanym serwisie ekspresów do kawy w Rzeszowie marek takich jak: Saeco, Jura, Gaggia, Futurmat i innych popularnych marek produkujących ekspresy do kawy. W przypadku ekspresów domowych chodzić może jedynie o naszą filiżankę porannej kawy, ale gdy mowa o awariach dużych serwisów w gastronomii na szali leżeć może przyszosi naszej kawiarni. W takich sytuacjach działać trzeba szybko. Często jednak w przypadku kawiarni mamy do czynienia z umowami serwisowymi, które zawierane są jeszcze na etapie zakupu samego sprzętu.

wśród fanów trwa nieustający spór o to, który z wymienionych rodzajów ekspresów parzy lepszą kawę. W rzeczywistości jednak każdy z tych rodzajów ma swoje grono fanów i wszystkie one parzą dobrą kawę pod pewnymi warunkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj