Technologia wszechobecna w każdej dziedzinie naszego życia wkracza także do placówek edukacyjnych. Pomoce dydaktyczne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i innowacyjne. Urządzenia takie jak tradycyjne tablice częściej zastępowane są tablicami interaktywnymi, a do prowadzenia lekcji chętnie stosuje się projektory multimedialne. Jakie korzyści daje nam zastosowanie takich urządzeń?

Czym jest Magiczny Dywan onEVO?

Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna, wspomagająca edukację i rehabilitację poprzez zabawę i ruch. Dzięki grom i aplikacjom, które oferuje, dziecko może wejść w rozszerzoną rzeczywistość, w której zdobędzie nową wiedzę i pozna ciekawe zagadnienia. Podłoga interaktywna służy przede wszystkim szeroko pojętej edukacji, jednak dostarcza także mnóstwa radości, pozwala na budowanie relacji społecznych, wzmaga umiejętności pracy w grupie, a także wyobraźnię przestrzenną, abstrakcyjne myślenie i orientację w przestrzeni. Jak to się dzieje, że małe urządzenie daje tak wiele możliwości?

Podłoga interaktywna – jak działa?

Interaktywna pomoc dydaktyczna, taka jak Magiczny Dywan onEVO, to urządzenie, którego zadaniem jest nawiązać interakcję z użytkownikiem i odpowiadać na jego działania. Jak to się dzieje? Projektor interaktywny wyświetla obraz na podłodze. To plansza, po której porusza się użytkownik. Wówczas specjalnie opatentowane czujniki ruchu odczytują ruch cienia na nią rzucanego i umożliwiają reakcję oprogramowania. Wobec tego można powiedzieć, że Magiczny Dywan onEVO analizuje i odpowiada na zacienianie odpowiednich fragmentów na planszy.

Podłoga interaktywna – dlaczego warto z niej korzystać?

Ogromną wartością podłogi interaktywnej takiej jak Magiczny Dywan onEVO jest zawartość merytoryczna gier i aplikacji. Dzięki niej każda placówka edukacyjna może przeprowadzić wszechstronne zajęcia edukacyjne zgodne z podstawą programową z dowolną grupą wiekową uczniów. Magiczny Dywan onEVO prezentuje bowiem treści, które dotyczą zarówno edukacji przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej, a nawet obejmującej starsze klasy szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Dołączane do zestawów karty pracy i scenariusze zajęć z pewnością ułatwią nauczycielowi przeprowadzenie lekcji, dadzą wiele inspiracji, a uczniom ogromną satysfakcję z realizacji atrakcyjnych zadań. Magiczny Dywan onEVO to także doskonała pomoc w rewalidacji i rehabilitacji dzieci. Specjalnie opracowane pod tym kątem aplikacje pozwalają na przeprowadzenie pełnowartościowych zajęć terapeutycznych, skupiających się na indywidualnych potrzebach podopiecznego. To doskonałe narzędzie do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, spektrum autyzmu, trudnościami emocjonalnymi czy tymi, wymagającymi wsparcia integracji sensorycznej.

Projektor interaktywny taki jak Magiczny Dywan onEVO daje ogromne możliwości edukacyjne i rehabilitacyjne placówkom dydaktycznym. Dzięki niemu mogą wprowadzić w proces edukacyjny innowacje technologiczne w naturalny dla dzieci, atrakcyjny i przystępny sposób. To świetna droga do uzyskania większego zaangażowania i bardziej efektywnej nauki wśród uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj