Kuchenka mikrofalowa to bardzo przydatny sprzęt. Możemy wykorzystać ją do szybkiego podgrzania czy rozmrożenia posiłku, a nierzadko też np. do upieczenia ciasta. Jednak na co trzeba zwrócić uwagę, robiąc zakupy? Najważniejsze kwestie zostały opisane poniżej.

Kuchenka wolnostojąca czy do zabudowy?

Wśród kuchenek mikrofalowych wyróżnia się sprzęty wolnostojące i do zabudowy. Modele zaliczane do pierwszej grupy można ustawić w dowolnym miejscu na kuchennym blacie, to dobry wybór do wyposażonej już kuchni. Bardzo często urządzenia wolnostojące są tańsze, jednak te przystosowane do zabudowy można odpowiednio zamaskować i jednocześnie ochronić od ciągłego osiadania kurzu. Poza tym tego typu kuchenki uważane są za bardziej stabilne, nie przesuwają się na blacie przy otwieraniu drzwiczek.

Pojemność

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku kuchenek mikrofalowych jest pojemność. Standardowo mieści się ona w przedziale od 15 do 40 l i trzeba się dobrze zastanowić, jak duże urządzenie jest nam potrzebne. Od pojemności mikrofali zależy to, co zmieści się w komorze. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę liczbę domowników – im większa jest rodzina, tym większa powinna być sama mikrofala.

Moc

Moc kuchenek mikrofalowych wynosi zwykle minimum 700, maksymalnie ok. 2100 W. Im wyższa jest wartość tego parametru, tym mniej czasu zajmuje podgrzewanie potrawy, zmniejsza się też pobór energii elektrycznej. Mikrofalówki są wyposażone w regulator mocy, dlatego sposób ich działania można dopasować do rodzaju potrawy.

Łatwość obsługi

Dobra kuchenka mikrofalowa jest łatwa w obsłudze. Może być ona wyposażona w sterowanie mechaniczne (z pokrętłami) lub elektroniczne (z panelem z wyświetlaczem). Są też bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, z tzw. sterowaniem inteligentnym – mogą one samodzielnie dobierać odpowiedni poziom mocy i czas przygotowywania potrawy. Niemniej jednak najważniejsze jest to, żeby nikt z domowników nie miał problemu z obsługą kuchenki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj