Zastanawiając się jaki komputer kupić, na pewno posiadamy już jeden. Kupujemy kolejny, ponieważ poprzedni jest już za słaby, zbyt uszkodzony, za duży, za mały. Kupujemy kolejny komputer dla firmy. Wybór nie jest taki oczywisty. W tej chwili, komputery mają podobne specyfikacje. Właściwie istnieje MacBook i wszystko inne. Właściwie to jest jedyny podział.

Kiedyś, kiedy co pół roku ilość megabajtów RAMu zwiększała się dwukrotnie, a Internet był dostarczany na osiedle na płytach CD, później DVD od CD Action, sprzęt był najważniejszym czynnikiem determinującym zakup czy rozbudowę komputera. Obecnie, większość czasu spędzanego przed komputerem zajmuje używanie przeglądarki internetowej, a ilość RAMu oscyluje w granicach 8 GB.

System operacyjny

Jedynym czynnikiem wyróżniającym obecnie komputery jest podział na komputer Apple z macOS oraz wszystkie pozostałe z systemem WIndows. I od tego powinniśmy zacząć. Systemy Windows i macOS mają swoje zalety, ale też wady. Jeśli posiadamy telefon iPhone, na pewno powinniśmy wybrać macBook. Po podłączeniu telefonu nie będziemy narażeni na to, że coś nie działa. Ponad to, nie będziemy musieli ściągać programu iTunes, gdyż ten już będzie zainstalowany. Większość profesjonalnych i ważnych programów jest napisana jednocześnie pod system Windows oraz macOS. Z tym, że programy napisane pod macOS napisane są pod konkretną konfigurację sprzętową. Oznacza to, że program jest na prawdę dopasowany. Programy napisane pod Windows, mają jednak takie ograniczenie, że producent programu nie zna konkretnej specyfikacji na jakiej program miałby działać. Równie dobrze może to być procesor AMD i 4 GB RAM jak i procesor INTEL i 8 GB RAM.

Sprzęt

Sprzęt w dzisiejszym laptopie ma mniejsze znaczenie niż kiedyś. W tej chwili optymalnym będzie procesor 4 rdzeniowy oraz 8 GB RAMu. * GB RAMu pozwoli na prawidłowe działanie przeglądarki internetowej jak i na działanie profesjonalnych programów. Współcześnie karty graficzne korzystają z pamięci RAM zainstalowanej na komputerze. Jeśli chcemy, żeby komputer chodził najszybciej jak to możliwe, powinniśmy inwestować w jak największą ilość pamięci RAM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj