Zastosowanie konkretnej metody grzewczej do dużych i wysokich przestrzeni to nie lada wyzwanie. Odpowiedni dobór instalacji powinien zostać dobrze przemyślany, tak aby nie uszczuplił znacząco naszego budżetu, był komfortowy, jednocześnie spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. Jak zatem dopasować ogrzewanie do metrażu? Które rozwiązanie będzie najskuteczniejsze? Sprawdzamy!
Ogrzewanie na podczerwień – sposób na oszczędność
Ogrzanie dużej powierzchni wymaga specjalnego podejścia. Czas nagrzania i miarodajne ogrzewanie pomieszczenia powinny zostać odpowiednio dobrane. W przypadku powierzchni przemysłowych zwróć uwagę na to, by wybrana instalacja nie zakłócała aranżacji wnętrza oraz maksymalnie redukowała możliwą utratę ciepła, a koszty eksploatacyjne nie były zbyt wysokie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych rozwiązań, które sprawdzą się idealnie w ogrzewaniu hal, warsztatów, sklepów i wielu innych pomieszczeń przemysłowych.
Panele i promienniki
Skutecznym rozwiązaniem dla dużych powierzchni są przemysłowe panele grzewcze na podczerwień. Zapewniają ciepło dużym obiektom, a ich nietuzinkowa budowa pozwala dopasować wysokość stropu wedle naszych oczekiwań. System ten sprawdza się zatem idealnie dla dużych kubatur, które wymagają nieustannego dostarczania ciepła. Elementy grzewcze, takie jak ceramiczna płyta ze specjalnie wykończoną powierzchnią, zapewniają nam niebywały komfort, jednocześnie są gwarancją wieloletniej i bezobsługowej pracy.
Ogrzewanie dużych powierzchni przysparza nam niekiedy wiele trudności. Polski producent, którego przejrzystą ofertę znajdziesz tutaj – https://ogrzej.com.pl/category/panele-przemyslowe-ogrzewanie-wielkometrazowe, szczegółowo przedstawia szeroki zakres możliwości promienników i paneli grzewczych na podczerwień. Wraz z nagłym wzrostem zainteresowania innowacyjnymi technologiami grzewczymi, firma Ogrzej, postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. Zastosowana technologia umożliwia szybkie oddawanie ciepła do powietrza oraz osiąganie wysokich wartości. Znajdziecie tutaj różnego rodzaju przemysłowe panele grzewcze o mocy od 0,9 do 3,6 kW oraz wiele innych, wyselekcjonowanych produktów, które sprawdzą się świetnie niezależnie od specyfiki branży.
Ogrzewanie nadmuchowe – jaką nagrzewnicę wybrać?
Celem ogrzewania ogromnych kubatur jest uzyskanie konkretnej temperatury powietrza z jednoczesnym uwzględnieniem możliwej utraty ciepła oraz przeciwdziałanie, aby temu zapobiec. Nagrzewanie pomieszczeń z wykorzystaniem wentylatora jest jednak coraz częściej wybieraną opcją. Powietrze zostaje wówczas równomiernie rozprowadzone po wnętrzu, co jest niezwykle wydajnym i skutecznym rozwiązaniem. Wymaga ono jednak odpowiedniej instalacji oraz regulacji urządzenia, tak aby spełniło swe podstawowe funkcje i nie generowało nadprogramowych kosztów.
Wysokiej klasy sprzęt ma szeroki zakres możliwości, a jego główną zaletą jest lekkość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak obciążenia czy zanieczyszczenia. Wybór konkretnej nagrzewnicy powinien zostać jednak w głównej mierze uzależniony do lokalowych warunków!
Ogrzewanie podłogowe
Podłogówka, bo tak potoczne nazywamy jedno z ciekawszych rozwiązań grzewczych, sprawdzi się doskonale dla powierzchni, które wymagają ciągłego dostarczania ciepła. System ten został skonstruowany tak, by w szybki łatwy sposób równomiernie ogrzać pomieszczenie. Ciepło jest rozprowadzane drogą promieniowania, dzięki czemu temperatura przy suficie jest najniższa, przy podłodze zaś najwyższa.
Destratyfikator powietrza
Idealnym uzupełnieniem powyższych narzędzi jest wykorzystanie destratyfikatora powietrza. Urządzenie nie wytwarza ciepła, niemniej doprowadza do mieszania mas powietrza. Czym to skutkuje? Skumulowane pod sufitem ciepłe powietrze ostatecznie dociera do podłogi, co skutecznie oddziałuje na efektywne rozprowadzenie energii cieplnej. Dodatkowo destratyfikatory znacząco obniżają dotychczasowe koszty i poprawiają komfort naszej pracy!
Porzuć tradycyjne rozwiązania
Często popełnianym błędem jest wybieranie klasycznych rozwiązań. Choć standardowe grzejniki od lat stanowią podstawę systemu grzewczego, nie są one wydajnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli zależy nam na ogrzaniu dużych powierzchni. Dlaczego? Otóż tradycyjna metoda ogrzewania spowalnia cały proces grzewczy, podczas którego ciepło nie jest rozprowadzane równomiernie, jednocześnie osadzając się w partiach niezdatnych do użytku. Jesteśmy wówczas narażeni na nadmierną utratę ciepła, jak i straty finansowe. Ogrzewanie pomieszczeń o dużej powierzchni wymaga rozwiązań efektywnych, a przede wszystkim wydajnych!