Wybór odpowiednich słuchawek nie jest prostym zadaniem. Na rynku jest tyle różnych modeli, iż nie łatwo się w tym wszystkim połapać. Jeśli chodzi o słuchawki nauszne to najczęściej mamy do czynienia z modelami zamkniętymi oraz półotwartymi. Jednak co będzie dla nas lepsze? Na to pytanie stara się odpowiedzieć poniższy tekst.

Zamknięte

Na pierwszy ogień idą słuchawki zamknięte. Cechują się najlepszą izolacją od otoczenia. Dlatego, jeśli jesteśmy osobą, która lubi się odciąć od wszystkiego i zatopić w muzyce to będzie to dla nas idealny wybór. Tak samo większość ludzi pracujących z muzyką doceni sobie obecność takich słuchawek np. w studiu nagraniowym. Dlaczego? Ponieważ nie tylko tłumią one dźwięki z zewnątrz, ale także i te płynące z samych słuchawek! Dlatego, jeśli mamy otoczenie, które wymaga ciszy, to także słuchawki zamknięte będą dla nas doskonałą opcją.

Półotwarte

Kolejnym typem słuchawek są modele o budowie półotwartej. Nie tłumią one tak mocno otoczenia, dzięki czemu pozostajemy w kontakcie ze światem realnym. Dlatego też rewelacyjnie nadają się wszędzie tam, gdzie bezpieczniej jest wiedzieć co dzieje się wokoło nas np. podczas spacerów po chodniku czy gdy przemieszczamy się komunikacją miejską. Jakość muzyki nie będzie tak doskonała, jak w modelach zamkniętych, jednak ich ogromną zaletą jest to, iż mniej męczymy się podczas słuchania. Często w modelach zamkniętych nasze uszy są zgniatane i pocą się podczas dłuższych muzycznych sesji. Tutaj nie mamy takiego problemu.

Idealny wybór dla siebie

Wybierając słuchawki nauszne, trzeba głównie skupić się na tym, jakiej izolacji od otoczenia potrzebujemy. Jeśli chcemy delektować się muzyką w domowy zaciszu, to modele zamknięte będą dobre opcje. Natomiast dla osoby w ciągłym ruchu lepsze będą słuchawki półotwarte, dzięki którym nie straci ona kontaktu z otoczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj