Nieduży samochód dostawczy to idealne rozwiązanie dla różnych firm. W wielu przypadkach jest to świetna alternatywa dla auta ciężarowego, którego zakup i utrzymanie wiążą się z dość wysokimi kosztami. Dlaczego warto zdecydować się na małego dostawczaka? Oto najważniejsze powody.

Auto dostawcze – sprawny transport i funkcjonalność

Samochody dostawcze pozwalają na szybki i sprawny transport rozmaitych towarów. Nie podlegają takim obostrzeniom jak np. busy i TIR-y, co jest dla kierowców sporym ułatwieniem. Nie bez znaczenia jest także to, że w przypadku modeli, których waga nie przekracza 3,5 t, nie są potrzebne dodatkowe uprawnienia – do kierowania takimi pojazdami wystarczy prawo jazdy kat. B. Z punktu widzenia przedsiębiorców jest to bardzo ważne, ponieważ brak konieczności zatrudniania kierowców ze stosownymi uprawnieniami przekłada się na niższe koszty, jakie w związku z dostawą towarów ponosi dana firma. Klienci salonu Autoplaza podkreślają, że samochód dostawczy skrojony na miarę konkretnych potrzeb to niezwykle praktyczny i wygodny środek transportu.

Auto dostawcze – jak wybrać odpowiedni model?

Decydując się na zakup auta dostawczego do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, należy się kierować indywidualnymi przesłankami. Samochód musi przede wszystkim odpowiadać konkretnym potrzebom – czyli pasować do charakteru danej działalności. Ford dostawczy lub inny samochód nie powinien być też drogi w utrzymaniu, dlatego przy zakupie używanego auta trzeba celować w egzemplarze z niedużym przebiegiem i dobrym stanie technicznym. Niezwykle istotne w omawianym kontekście są też kwestie związane z dostępnością części – jest to aspekt przekładający się koszty serwisowe. Im trudniej dostępne są wybrane komponenty, tym więcej pieniędzy trzeba zostawić w warsztacie. Poza tym nierzadko trzeba długo czekać na sprowadzenie niezbędnych części, a każdy dzień przestoju oznacza dla przedsiębiorcy straty. Warto poza tym wybierać takie modele dostawczaków, które w miarę upływu czasu zbyt prędko nie tracą na wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj