Od laptopa do pracy wymagamy z reguły czegoś innego niż od komputera do gier bądź przeznaczonego do zwykłego surfowania po Internecie. Nie może on nas bowiem zawieść. Jeżeli grając w ulubioną grę, wysiądzie nam komputer, jedyne co stracimy, to kilka godzin spędzonych na przyjemnej rozrywce. Jeżeli jednak stracimy dane, które musimy przedstawić na spotkaniu biznesowym, które odbędzie się jutro — sytuacja nie jest już tak bezproblemowa. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy dobrego komputera do pracy.

Przede wszystkim wytrzymała obudowa

Komputery biznesowe często towarzyszą nam w podróży. Ważne jest więc to, aby były one wytrzymałe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Kluczowa w tym zakresie jest właśnie obudowa. Ważne jest to, aby była ona wykonana z dobrej jakości materiału, np. metalu bądź wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Laptop do pracy powinien być bowiem niezawodny w każdych warunkach. 

Dobrze jeżeli laptop wyposażony jest też w stosunkowo dobrej jakości klawiaturę, która odporna jest na zalanie jej płynem lub po prostu uchroni obecne w laptopie podzespoły. 

Im lżejszy, tym lepszy 

W parze z wytrzymałością powinna też iść waga. Często podróżujemy z naszymi maszynami, co sprawia, że ważny jest dla nas ich ciężar. Lekki laptop oznacza mobilność, a to z kolei — lepszej jakości pracę zdalną. Najlżejsze maszyny ważą około 1 kg. Niestety w parze z lekkością idzie także cena. Z reguły dobrej jakości laptopy do 14 cali ważą około 1,5 kg, a te o przekątnej ekranu 15,6 cala – 2 kg. 

Wytrzymała bateria – nieodzowny element laptopa do pracy

W pracy używamy często laptopa także w podróży bądź w miejscach, w których nie możemy podłączyć go do sieci. Sprawia to, że bardzo ważny jest wytrzymały i pojemny akumulator, który umożliwi nam długi czas użytkowania maszyny bez konieczności jej ładowania. Najlepsze modele laptopów potrafią zaoferować nam nawet kilkanaście godzin nieprzerwanej pracy. 

Złącza i porty – transfer danych to podstawa

Niewątpliwie podczas codziennej pracy często zdarza się nam, że musimy przenieść różne dane, np. prezentacje bądź arkusze danych. Nieodzowne są do tego celu urządzenia typu pendrive. Laptop do pracy powinien być zatem wyposażony w możliwie jak największą liczbę portów USB, a także różnych złącz, które umożliwiają nam transfer danych.

Łączność bezprzewodowa – pozwala być wszędzie w pracy

W dzisiejszych czasach łączność bezprzewodowa to podstawa — zwłaszcza w pracy. Nie można bowiem wydajnie pracować bez stałego dostępu do Internetu. Obecnie standardem łączności bezprzewodowej jest Wi-Fi 5. Najnowsze modele laptopów zapewniają jednak łączność przy pomocy Wi-Fi 6. Jeżeli zamierzamy korzystać z laptopa w podróży, dobrym pomysłem może być kupno laptopa z wbudowanym modemem 4G LTE, a także gniazdem SIM. Umożliwi nam to dostęp do Internetu wszędzie, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Najnowsze laptopy mają już nawet modem 5G. 

Jaki powinien być laptop idealny do pracy?

Idealny laptop do pracy powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwie jak najlżejszy. Ponadto powinna go charakteryzować wytrzymała bateria oraz liczne złącza i porty umożliwiające transfer danych. Współczesny laptop powinien być również wyposażony w wysokiej jakości łączność bezprzewodową. Jeżeli zamierzasz kupić doskonały laptop do pracy, warto pokusić się o laptopa Acer Aspire 3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj