Jeśli zależy nam nie tylko na prawidłowej pracy, ale również na bezpieczeństwie użytkowania urządzeń elektrycznych, musimy mieć na uwadze to, jak cennym wsparciem może okazać się wybór listwy zasilającej. To właśnie ona pozwala na najbardziej efektywne korzystanie z gniazdka elektrycznego. Rozwiązanie to zwraca na siebie uwagę zresztą z jeszcze jednego powodu. Eliminuje problem niedostatecznej ilości gniazdek, z którym stykamy się w niemal każdym domu. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i jak wybrać najlepsze z dostępnych obecnie na rynku?

Kiedy przyda się listwa zasilająca?

Listwa zasilająca HAMA ma znacznie więcej zastosowań niż początkowo mogłoby się nam wydawać. Zwraca na siebie uwagę przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest podłączenie wielu urządzeń elektrycznych do jednego gniazdka elektrycznego. Nie ma więc sobie równych choćby w dużych pomieszczeniach, w których pojawia się konieczność korzystania z wielu urządzeń. Nie można jednak nie docenić i tego, że jej obecność pomaga też w lepszej organizacji przestrzeni. Jest znacznie lepszą opcją niż klasyczny przedłużacz nie tylko dlatego, że pozwala na podłączenie większej liczby urządzeń. Trudno nie docenić także jej roli w organizacji przestrzeni, gdzie duża liczba plączących się pod nogami kabli zawsze zwiastuje niebezpieczeństwo.

Osoby decydujące się na zakup nowoczesnej listwy zasilającej HAMA doceniają także to, że jest ona rozwiązaniem chroniącym je przed przepięciami. Listwa przeciwprzepięciowa jest wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym nie trzeba obawiać się o to, że podłączone do niej urządzenia będą narażone na skoki napięcia. Przepięcia elektryczne są źródłami szczególnie wielu uszkodzeń, niejednokrotnie nawet krótki skok napięcia prowadzi przy tym do awarii na tyle poważnej, że jedynym możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem jest wymiana sprzętu. Dzięki dobrze dopasowanej listwie przepięciowej można zapomnieć o tym problemie. Chcesz dowiedzieć się jaki model wybrać? Koniecznie odwiedź tę stronę: https://marketmedia.pl/listwy-zasilajace/listwy-zasilajace-hama-co-znajdziemy-w-ofercie-hamy/jlse_borj

Jak działa listwa zasilająca?

Listwy zasilające HAMA mają wygląd zbliżony do tego, jaki charakteryzuje klasyczne przedłużacze. Ich działanie opiera się jednak na nieco innych zasadach. Gdybyśmy pozbyli się obudowy, z pewnością dostrzeglibyśmy obecność specjalnych filtrów ochronnych. To właśnie one umożliwiają natychmiastowe odcięcie prądu elektrycznego w momencie, w którym dojdzie do skoku napięcia. Ten może być konsekwencją burzy, niejednokrotnie jednak nie wiąże się go z warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim – z wadliwą instalacją elektryczną. Tu warto zauważyć, że niektóre listwy posiadają specjalne przyciski pozwalające na włączenie lub wyłączenie zasilania. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu w czasie burzy można całkowicie odciąć od prądu te urządzenia elektryczne, z których nie korzysta się w danym momencie.

Czym różni się listwa zasilająca od przedłużacza?

Choć wiele osób używa obu pojęć zamiennie, warto pamiętać o tym, że listwy zasilające HAMA oraz przedłużacze nie są tymi samymi urządzeniami. Tym, co je różni jest przede wszystkim pełniona przez nie funkcja. O ile listwa zasilająca służy do podłączania wielu urządzeń do jednego źródła zasilania, o tyle od przedłużacza oczekuje się przede wszystkim przedłużenia zasięgu, jaki ma kabel, w jaki wyposażono urządzenie. W oczy rzucają się zresztą również pewne różnice konstrukcyjne. Listwa zasilająca ma obudowę paskową lub blokową i to właśnie w niej znajdują się gniazdka elektryczne. Jest ich przy tym znacznie więcej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego przedłużacza.

Największa różnica jest jednak związana ze stopniem ochrony urządzeń elektrycznych przed wspominanym już skokiem napięcia. To właśnie realizacja tego zadania sprawia, że listwy zasilające HAMA cieszą się coraz większą popularnością. Obecność zabezpieczeń przeciwprzepięciowych sprawia, że nie trzeba obawiać się tego, że burza lub wadliwa instalacja elektryczna uszkodzą stosunkowo drogi sprzęt.

Gdzie kupić listwę zasilającą?

Choć listwę zasilającą można kupić dziś w wielu miejscach, najlepszym z nich wydaje się profesjonalny sprzęt z artykułami elektrycznymi. Korzystanie z jego oferty da pewność, że kupujący natrafi na sprawdzone rozwiązanie odporne na uszkodzenia, atrakcyjne wizualnie (listwę często umieszcza się w dobrze widocznym miejscu), a przede wszystkim – niezawodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj