W tym roku Samsung przygotował coś specjalnego na coroczną konferencję. Zaprezentowane zostały nie tylko nowe smartfony, ale także nowy wymiar integracji.

Samsung rzuca wyzwanie w stronę Apple

Targi Galaxy Unpacked miały być pokazem najnowszych technologii. Fani spodziewali się nudnej prezentacji telefonów, których specyfikacja wyciekła miesiące temu. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej – Samsung przyszedł do nas z faktyczną rewolucją.

Dotychczas w zastosowaniach profesjonalnych królował iOS i macOS, zawdzięczając swoją pozycję świetnej integracji między urządzeniami. Apple miało do tej pory monopol na tego typu rozwiązania – firma z Cupertino tworzy software dedykowany do swoich sprzętów, co znacznie ułatwia cały proces. W przypadku Androida sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Oczywiście istnieją zewnętrzne aplikacje do integracji urządzeń, jednak nigdy nie było to tak proste i przejrzyste jak teraz.

Samsung zaczął współpracę m.in. z Google i Microsoftem. Nowe Galaxy Note będą w niespotykany wcześniej sposób integrować się z komputerami wyposażonymi w system Windows. Wykorzystano zupełnie nowe technologie łączności i interfejs, który pozwala na obsługę aplikacji ze smartfona na laptopie czy „pececie”.

Na tym się nie kończy – tablet Galaxy Tab S7 będzie mógł pełnić funkcję drugiego monitora do laptopa. Nowości dotarły także do sektora gamingowego. Galaxy Note pozwala na granie przez Xbox Game Pass, co umożliwi dostęp do produkcji znanych dotąd jedynie z konsol i komputerów. To ogrom nowych możliwości – Samsung tworzy ekosystem, który już teraz może rywalizować z rozwijanymi przez lata rozwiązaniami Apple’a.

Nowości z serii Galaxy Note i nie tylko

Oczywiście Unpacked w gruncie rzeczy jest prezentacją produktową. Nie zabrakło więc nowości sprzętowych. Dostępne są nowe zegarki – Galaxy Watch 3, które charakteryzują się mniejszymi gabarytami i powiększonymi ekranami. Poprawiono także obecne w nich czujniki. Słuchawki Galaxy Buds Live naprawiają błędy poprzedników – mają oferować zdecydowanie wyższą jakość audio. Nowe Galaxy Tab S7 zapowiadają się z kolei na najlepsze tablety w historii.

Fanów Samsunga najbardziej interesują jednak z pewnością telefony. Nowych modeli jest aż trzy. Galaxy Note 20 Ultra to najgorętsza premiera – topowy model Samsunga dysponuje ekranem 120 Hz i świetnymi podzespołami. Powstał także mniejszy i nieco słabiej wyposażony wariant, który charakteryzuje się także niższą ceną – Samsung Galaxy Note 20.

Ciekawą premierą jest także Galaxy Z Fold 2, chociaż na jego obecność na rynku przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Smartfon wciąż nie został oficjalnie pokazany. W trakcie konferencji Samsung wspomniał jedynie o lepszej obsłudze aplikacji i sprawniejszym wykorzystaniu dużego ekranu. Warto jednak poczekać na ten model – wśród pozostałych nowości znalazł się dużo lepszy mechanizm składający, co przełoży się na większą trwałość urządzenia. Wyłączając model Z Fold 2, wszystkie nowości marki Samsung znajdziemy już teraz w przedsprzedaży na Allegro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj