Prace introligatorskie zaliczają się do niezwykle precyzyjnych zadań wymagających wysoko rozwiniętych umiejętności manualnych. Jednak sama dokładność i cierpliwość nie wystarczy. Jak każdy specjalista – introligator potrzebuje specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego mu wykonywanie obowiązków na jak najwyższym poziomie. Podstawowym narzędziem, używanym w tym fachu jest nóż przemysłowy.

Ostrzenie noży introligatorskich – standardowy proces

Profesjonalne narzędzia, wymagają profesjonalnej usługi, która pozwoli na perfekcyjną pracę. Firma Mix Graf posiada usługę door to door – gwarantującą odbiór tępych narzędzi w dogodnym dla Ciebie terminie, nie tracąc przy tym ani jednego dnia pracy. W ofercie przewidziana jest możliwość ostrzenia noży krążkowych, listwowych oraz frezów itp.

Kolejnym krokiem jest ocena stanu narzędzia – zgodnie z czym dobrane zostaną odpowiednie technologie, kąty i ściernice, w celu wykonania jak najbardziej precyzyjnego ostrzenia. Po procesie narzędzie zostaje poddane szczegółowej kontroli jakości.

Najczęściej spotykanymi problemami są: zła geometria noża, która powoduje nierówne cięcie, szczerby powodujące rysy i smugi, krzywy nóż powodujący odkształcenia, za krótka wkładka, czy krzywa krawędź powodują nierówne cięcie.

Dodatkową korzyścią korzystania z profesjonalnej usługi jaką jest ostrzenie noży introligatorskich jest możliwość zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria poprawiające wydajność osprzętowania oraz podnoszące efektywność pracy. Wśród nich znajdują się m. in. szpalty, dobijaki, nowe noże oraz spraye do konserwacji. Proces zakończony jest dostawą naprawionego sprzętu bezpośrednio do zleceniodawcy.

Zabezpieczenie ostrza. O co warto zadbać?

W celu utrzymania jak najdłużej ostrzy noży introligatorskich w jak najlepszej formie, należy pomyśleć o ich odpowiedniej ochronie. Rozwiązaniem problemu zbyt szybko tępiących się narzędzi mogą okazać się osłony magnetyczne, które zabezpieczą nie tylko noże, ale zwiększą bezpieczeństwo podczas ich użytkowania przez pracowników introligatornii.

Podsumowując, aby móc cieszyć się jak najdłużej w pełni sprawnymi ostrzami należy oddać je w ręce profesjonalistów, którzy w odpowiedni sposób, używając dedykowanych do tego rozwiązań zajmą się ostrzeniem noży introligatorskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj