W Polsce zdecydowana większość dorosłych jest zadłużona. Ludzie mają pozaciągane nawet więcej niż jeden kredyt czy pożyczkę. Nie brakuje osób mających poważne kłopoty z długami. Najczęściej są to osoby, które przez swoją bezmyślność wpadają w spiralę długów, z której trudno się wydostać. Niektórzy nie widzą bowiem innego wyjścia, jak zaciągać kolejne pożyczki, by spłacać poprzednie. Tymczasem to problemu nie rozwiązuje, ale pomaga nieco ustabilizować sytuację. Ale czy istnieje coś takiego jak pożyczki dla zadłużonych?

Pożyczki bez weryfikacji

Zadłużone osoby mają problemy z otrzymaniem kolejnych pożyczek, o kredytach nie wspominając. Jednak firmy pożyczkowe robią wszystko, by i takich klientów pozyskać, bo coraz mniej jest osób z czystą historią kredytową. Poza tym firmy wiedzą, jak zdesperowane potrafią być zadłużone osoby i jak łatwo można je naciągnąć na kolejne pożyczki. Oferują więc pożyczki dla zadłużonych bez weryfikacji. To znaczy, że firmy nie sprawdzają historii kredytowej takich klientów w bazach dłużników. Dzięki temu osoby z problemami mają szanse na odbicie się od dna, aczkolwiek nie rozwiązuje to ich problemów do samego końca. Jednak w zamian za brak kontroli w rejestrach, firmy oczekują zazwyczaj dodatkowego zabezpieczenia (najczęściej w postaci poręczyciela), a także nie wpisują żadnych, nawet dobrych informacji do rejestrów.

Konsolidacja

Banki oferują swoim zadłużonym klientom kredyty konsolidacyjne. Jest to możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu klient może spłacać jedną, wygodną ratę. Jednak żeby nie było tak różowo, w banku można skonsolidować tylko kredyty. Jeśli chcemy skonsolidować pożyczki, nie załatwimy tego w banku. Konsolidacja jest bardzo dużym ułatwieniem dla dłużników, ale pod warunkiem, że ma zaciągnięte tylko kredyty albo tylko pożyczki, a nie jedno i drugie.

Kolejna pożyczka to ostateczność

Szybkie pożyczki online kuszą, zwłaszcza osoby mające problemy z długami. Jednak warto szukać innych rozwiązań – pożyczyć pieniądze od kogoś albo coś sprzedać czy zacząć dodatkową pracę. Kolejne pożyczki powinny być traktowane jako ostateczność. Nie pozwalają pozbyć się w pełni problemu, tylko trochę łagodzą sytuację. Niestety to właśnie zaciąganie kolejnych pożyczek na spłatę poprzednich staje się spiralą zadłużenia, z którą niełatwo sobie poradzić. Dlatego najlepiej już pierwsze zobowiązanie zaciągać z głową, aby nie popaść w długi, które będą się ciągnęły miesiącami, a nawet latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj