Zmywarka to niezbędne wyposażenie każdego punktu gastronomicznego. Od jej wydajności zależy sprawna praca restauracji, a czyste naczynia są dla klientów równie ważne co dobry smak serwowanych posiłków. Czym się kierować przy wyborze sprzętu do swojego lokalu?

Idealna czystość

Utrzymanie higieny to jeden z podstawowych wymogów, jakie musi dopełnić właściciel lokalu gastronomicznego. Przestrzeganie norm sanitarnych jest regularnie poddawane kontroli, ale i sami klienci mają pod tym względem wysokie wymagania. Brudne naczynia oraz świadomość, że posiłki gotowane są w mało higienicznych warunkach, skutecznie zniechęcą gości do odwiedzania takiego miejsca, dlatego w interesie przedsiębiorcy jest zadbanie o odpowiedni sprzęt do mycia.

Zwykła zmywarka absolutnie nie sprawdzi się w tej roli, a ręczne zmywanie jest zbyt wolne, niezbyt dokładne i generuje dużo wyższe koszty. Do gastronomii polecane są profesjonalne zmywarki, które nie tylko dbają o usuwanie zabrudzeń, ale też wyparzają naczynia, dzięki czemu jedzenie oraz napoje są wolne od drobnoustrojów zagrażających zdrowiu.

Zmywarka gastronomiczna jest niezwykle wydajna. Cykl mycia nie trwa ponad godzinę jak w domowym sprzęcie – naczynia zostają umyte i wyparzone w zaledwie kilka minut. Środki czyszczące dozowane są automatycznie, a wygodne kosze usprawniają proces ładowania i rozładowywania zmywarki. Sprzęt jest przystosowany do mycia różnego rodzaju naczyń – zmywarki do szkła mają nieco łagodniejszy strumień wody, natomiast zmywarki do garnków i patelni pracują z większą intensywnością.

Liczy się nie tylko zmywarka

Profesjonalne systemy do zmywania, oferowane między innymi przez firmę Winterhalter, obejmują nie tylko samą zmywarkę. Za czystość naczyń odpowiada także system do uzdatniania wody, chemia do mycia oraz różnego rodzaju akcesoria. Warto mieć na uwadze, że wysokiej klasy zmywarki zwykle potrzebują dedykowanych środków czystości, które nie niszczą urządzenia i są niezwykle skuteczne w usuwaniu nawet tych najtrudniejszych zabrudzeń.

Korzystanie z kompleksowego rozwiązania pomaga zaoszczędzić na kosztach, a dostarczony sprzęt jest idealnie dopasowany do wymagań klienta. Producent oferuje także pełną obsługę serwisową oraz możliwość wypożyczenia sprzętu na korzystnych zasadach, jeśli brakuje środków na zakup profesjonalnej zmywarki gastronomicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj