Organizacja pracy w placówkach medycznych to kwestia kluczowa, bowiem przyjmowanie pacjentów, umawianie ich na kolejne wizyty czy gromadzenie dokumentacji medycznej bezpośrednio wpływają na działanie całej placówki. Program medyczny to narzędzie stworzone z myślą o prywatnych gabinetach lekarskich, przychodniach czy szpitalach. Uniwersalna aplikacja wykorzystywana może być praktycznie w każdym miejscu, które obsługuje pacjentów.

Jak usprawnić pracę w placówce medycznej?

Organizacja pracy w placówkach medycznych bywa wyzwaniem, szczególnie jeżeli gabinetów lekarskich jest sporo oraz obsługują one dużą ilość pacjentów. Wychodząc naprzeciw współczesnym wymaganiom stawianym przez placówki medyczne, producenci oprogramowań różnego typu stworzyli program medyczny, przeznaczony do zarządzania instytucjom, które świadczą usługi na rzecz pacjentów – może być to zarówno narzędzie dla dermatologa, okulisty, kardiologa, jak i program dla fizjoterapeuty.

Przede wszystkim aplikacja umożliwia prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów w formie elektronicznej. Nie jest zatem konieczne gromadzenie dużej ilości papierowych dokumentów, które w tradycyjnej formie wymagają dużej ilości miejsca. Szybki i przejrzysty wgląd w kartę pacjenta oraz baza danych znacznie usprawniają działanie placówki. Łatwiejsze staje się uzupełnianie dokumentacji pacjenta czy dołączanie ważnych załączników. Zachowany porządek i możliwość szybkiego wglądu do gromadzonych informacji o stanie zdrowia pacjenta to nieoceniona efektywność oraz wydajność dla placówki medycznej. Warto także zaznaczyć, że wszelkie dane zapisywane są w chmurze, dzięki czemu nie jest możliwa ich nagła utrata – np. w przypadku awarii sprzętu komputerowego. Dodatkowo dostęp do informacji odbywa się po zalogowaniu do systemu, dlatego nawet w przypadku zepsucia się sprzętu, wystarczy zalogować się do programu medycznego z poziomu innego urządzenia.

Możliwość wystawiania elektronicznych recept

Program do rejestracji pacjentów pozwala w łatwy sposób zapisywać osoby na wizyty do danego specjalisty. Przejrzysty harmonogram umożliwia szybkie znalezienie terminu oraz wybranie właściwego specjalisty. Oczywiście także lekarze otrzymują wiele korzyści z użytkowania proponowanej aplikacji. Przy jej udziale możliwe jest wystawianie elektronicznych recept, które okazały się być nieocenioną opcją w trakcie trwania pandemii. W wielu przypadkach, podczas kontynuacji leczenia, pacjent nie musi pojawiać się w gabinecie – wystarczy teleporada bądź wizyta w formie online, aby możliwe było wystawienie elektronicznej recepty. Jest to ogromna oszczędność czasu zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj