Sama kamera to nie wszystko. Musimy być jeszcze odpowiednie urządzenie, które zarejestruje obraz i przechowa przez określony czas. W zależności od modelu, może on rejestrować obraz z kilku kamer, w różnych technologiach, w określonych miejscach. Warto zatem wybrać dobre urządzenie jak np. rejestratory IP Dahua.

Rejestratory IP Dahua – doceń jakość

Sercem każdemu systemu monitoringu jest rejestrator. To dzięki niemu obraz przekazywany z kamer, jest zapisywany, a w zależności od technologii, dostęp do niego możliwy jest tylko na miejscu lub ma także opcję zdalnego administrowania.

Biorąc pod uwagę występujące potrzeby, można wybrać rejestratory o bardziej rozbudowanej strukturze, lub proste z podstawowymi możliwościami. Rejestratory IP Dahua umożliwiają wybór spośród szerokiej gamy modeli, dzięki czemu nie trzeba iść na kompromisy, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie.

Rejestratory IP Dahua to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących urządzenia, które nie tylko będzie rejestrować obraz w czasie rzeczywistym i je zapisywać, ale umożliwi dostęp do podglądu na urządzeniu mobilnym. To ważne, zwłaszcza jeżeli osoba zarządzająca monitoringiem, nie zawsze ma możliwość być na miejscu i obsługiwać go manualnie, bezpośredni przy urządzeniu.

Dzięki szerokiej gamie produktowej firmy Dahua, można stworzyć kompletny zestaw do monitorowania posesji. Producent posiada nie tylko rejestratory IP, ale także chociażby kamery kopułkowe, które będę przekazywać obraz do urządzenia. Dużą zaletą stosowania takich rozwiązań jest kompatybilność. Producenci na ogół stosują uniwersalne rozwiązania, jednak zawsze lepiej współgra jeden typ urządzeń, niż kilka różnych.

Nie oznacza to, że kamer innych firm, czy w innej technologii nie da się wykorzystać. Ważne, by np. taki rejestrator IP Dahua miał kompatybilne wejścia i technologię z kamerą, która ma być użyta.

Rejestratory IP Dahua – czym się różnią

W zależności od potrzeb i możliwości w finansowych, można wybrać tańsze lub droższe rejestratory IP Dahua.

Jedną z różnic zauważalną na pierwszy rzut oka, będzie ilość nagrywanych kanałów. Oznacza to ograniczenie liczby kamer, które mogą być podpięte do urządzenia. Dodatkowo poszczególne kanały mogą obsługiwać różne technologie kamer, przez co trzeba zwrócić uwagę na konfigurację zestawu. W zależności od wejść, jakość oraz tempo przesyłu obrazu, może się różnić.

Kolejną różnicą mogą być możliwości zapisu obrazu. Jedne rejestratory są w stanie zapisywać obraz tylko na dysku twardym, który znajduje się w rejestratorze, a z kolei inne mogą także zapisywać obraz w chmurze.

Mogą różnić się także użytym oprogramowaniem systemowym. Od niego w dużej mierze zależy przejrzystość interfejsu i intuicyjność obsługi i konfiguracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj