Planując zakup nowego smartfona, prawdopodobnie staniesz przed dylematem, czy zdecydować się również na ubezpieczenie telefonu. Nawet mimo wysokiej wartości urządzenia mogą pojawić się wątpliwości, czy ono w ogóle się opłaca – bo przecież standardowe ubezpieczenie telefonu, oferowane między innymi przez sklepy z elektroniką lub salony operatorów, często nie spełnia Twoich oczekiwań. Co zatem robić? Czy rozważyć ubezpieczenie telefonu?

Zakup nowego smartfona dla wielu osób wiąże się z dużym wydatkiem. Czasem, ze względu na wymogi zawodowe lub potrzeby prywatne, inwestujemy w urządzenie nawet całą swoją miesięczną wypłatę, a nawet jej wielokrotność. Nic więc dziwnego, że staramy się dbać o swój telefon i chronić go między innymi przez zakup specjalnej szybki ochronnej lub etui. Należy jednak pamiętać, że mimo tego każdy smartfon, również ten najdroższy, może ulec uszkodzeniu. Niekiedy nawet najlepsze akcesoria i szczególna ostrożność podczas korzystania z urządzenia nie uchronią go przed szkodą. Wystarczy chwila nieuwagi, zaledwie drobne przeoczenie, aż nagle rozlega się dźwięk uderzenia, a na ekranie widzimy pokaźne pęknięcie. Właśnie w takiej sytuacji zbawienne okazuje się nowoczesne ubezpieczenie telefonu.

Jakie ubezpieczenie telefonu warto rozważyć?

Nowoczesne, dopasowane do potrzeb użytkownika ubezpieczenie telefonu nie polega już tylko na wypłacie sumy ubezpieczenia lub oddaniu sprzętu do naprawy przy długiej liście ograniczeń, wykluczeń oraz obostrzeń (i jednoczesnym wysokim koszcie rocznym). Współczesne formy ochrony smartfona, proponowane przez polskie firmy, lepiej odpowiadają na potrzeby użytkowników. Ubezpieczenie telefonu, które dzisiaj możemy wykupić, zapewnia nam gwarancję naprawy w autoryzowanym serwisie, naprawiającym sprzęt przy użyciu oryginalnych lub wysokiej jakości części zamiennych i przy stosunkowo niskiej opłacie, w ramach której otrzymujemy atrakcyjny pakiet usług naprawy.

Warto rozważyć więc wybór polskiej firmy z korzystnymi cenowo abonentami ubezpieczeniowymi i zakresem świadczeń – dobrze jest jednak zwrócić również uwagę na formę umowy i sposób kontaktu z firmą, gdy coś się stanie. Ze względu na wygodę i postępującą cyfryzację, opłaca się postawić na partnera, z którym formalności można załatwić w 100% zdalnie – przez internet, bez wychodzenia z domu.

O czym jeszcze pamiętać wybierając ubezpieczenie telefonu?

Jeśli zależy nam na sprawnym smartfonie i chcemy uniknąć drogiej naprawy we własnym zakresie, sprawdźmy uważnie zakres świadczeń, jakie składają się na ofertę ubezpieczeniową. Zwróćmy uwagę, czy znajdują się tam takie pozycje jak naprawa pękniętego ekranu (to wyjątkowo częsty problem!), płyty głównej, baterii, przycisków, aparatu, głośników oraz wymiana obudowy. Przyjrzyjmy się także kwestiom logistycznym – obecnie nowoczesne firmy dbają o to, abyśmy mogli przekazać telefon kurierowi bez wychodzenia z domu, ai już po kilku dniach odebrali od niego naprawiony sprzęt. Decydując się na ubezpieczenie telefonu bierzmy pod uwagę komfortowy przebieg całego procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj