Zabezpieczanie wytwarzanej elektroniki powłokami konformalnymi pozwala skutecznie chronić płytki PCB przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, m.in. wilgocią, korozją, kurzem, ekspozycją na ekstremalne temperatury czy agresywnym środowiskiem chemicznym. Właściwie dobrane urządzenia do lakierowania selektywnego umożliwiają również optymalizację kosztów wytwarzania elektroniki bez uszczerbku dla jakości i wydajności produkcji. Na polskim rynku najwyższej klasy urządzenia i narzędzia do lakierowania selektywnego dla branży elektronicznej dostarcza firma PB Technik – renomowany dystrybutor i wyłączny przedstawiciel wielu uznanych światowych producentów wyposażenia linii technologicznych.

Urządzenia do lakierowania dla producentów elektroniki

Dla każdego producenta podzespołów elektronicznych niezwykle istotne jest, aby urządzenia pracujące w obrębie linii produkcyjnych zapewniały nie tylko najwyższą wydajność i dokładność pracy, ale również jak najniższą emisję oparów w trakcie osadzania powłok ochronnych na zespołach elektronicznych. Z tego względu w ofercie PB Technik znajdują się wyłącznie sprawdzone, niezwykle precyzyjne oraz bezpieczne urządzenia do lakierowania i nakładania powłok konformalnych uznanych światowych producentów, w tym:

  • automaty do dozowania i lakierowania firmy PVA,
  • urządzenia do lakierowania i dozowania firmy GEN3 Systems
  • piece do utwardzania firmy PVA, wykorzystujące podczerwień bądź ultrafiolet

Urządzenia te pozwalają uzyskać doskonałą precyzję pracy przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle wysokiej powtarzalności procesu, co przekłada się na zauważalną redukcję kosztów produkcji dzięki poprawie szczelności i stabilności nakładanych powłok.

Narzędzia do lakierowania – szeroka gama, atrakcyjne ceny

Precyzja, trwałość, wysoka efektywność i ergonomia to najważniejsze cechy, jakie powinny posiadać narzędzia do lakierowania oraz osprzęt do urządzeń wykorzystywanych w procesie nakładania powłok konformalnych. Istotne jest również, czy dane narzędzie bądź urządzenie może być używane do pracy nie tylko na linii produkcyjnej, ale także poza nią. Oferta PB Technik w zakresie narzędzi do lakierowania obejmuje bogatą gamę najwyższej klasy rozwiązań, w której skład wchodzą między innymi:

  • zawory do dozowania i lakierowania
  • kartridże o zróżnicowanej pojemności
  • szczotkowe końcówki dozujące
  • strzykawki i akcesoria (m.in. adaptery, oringi, strzykawki, tłoczki, różnego typu zaślepki czy zatyczki)
  • zbiorniki ciśnieniowe
  • igły i końcówki (w tym metalowe igły dozujące, igły specjalne, standardowe i stożkowe)

PB Technik – renomowany polski dostawca sprawdzonych rozwiązań dla branży elektronicznej

PB Technik to polska firma zajmująca się sprzedażą najwyższej klasy maszyn, materiałów eksploatacyjnych oraz narzędzi niezbędnych do produkcji elektroniki. Dostępny dla klientów asortyment jest stale rozszerzany i aktualizowany na bazie bieżących trendów branżowych. Oferta firmy obejmuje również wdrażanie najnowszych technologii i rozwiązań technicznych, a także kompleksową obsługę serwisową i pomoc techniczną. Wieloletnie doświadczenie, doskonale wyszkolony personel oraz nowoczesne zaplecze techniczne pozwalają PB Technik specjalistom na wykonywanie napraw, instalację maszyn, prowadzenie szkoleń oraz wdrażanie i ustawianie procesów produkcji zgodnie z wymogami najnowszych technologii.

Z pełną ofertą PB Technik w zakresie urządzeń i narzędzi do lakierowania dla producentów elektroniki można zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej firmy: https://pbtechnik.com.pl/.

Źródło zdjęć: PB Technik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj