Każdy, kto planuje zakup używanego samochodu, bierze pod uwagę różne opcje. Na rynku wtórnym najczęściej zawierane są transakcje pomiędzy osobami prywatnymi, niemniej stosownego zakupu można dokonać również w salonie. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Używane auto z salonu – dlaczego warto?

Klienci salonu Honda Plaza, który w swojej ofercie ma samochody z drugiej ręki, podkreślają, że taki zakup opłaca się z paru powodów. Przede wszystkim można mieć pewność, że pojazd pochodzi ze sprawdzonego źródła, co jest potwierdzone stosownymi dokumentami. Ponadto używane auta sprzedawane w salonach są bardzo dokładnie sprawdzane pod kątem technicznym, w związku z czym nie ma ryzyka nabycia przysłownego kota w worku. Co prawda trzeba za nie z reguły zapłacić więcej niż w przypadku zakupu pojazdu od osoby prywatnej, ale dobry i sprawdzony salon to świetne miejsce na zakup samochodu z rynku wtórnego. Dostać tu można popularne modele takie jak np. Honda Civic Type-R.

Używane auto z salonu – z gwarancją od sprzedawcy

Ważnym atutem przemawiającym za nabyciem używanego samochodu z salonu jest gwarancja udzielana przez tego typu sprzedawców. Nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta – to dwie zupełnie odrębne umowy. Gwarancja z salonu – określana też mianem serwisowej – obejmuje naprawy wybranych elementów samochodu w partnerskich serwisach danego salonu. Umowa gwarancyjna obowiązuje zwykle przez pół roku od zawarcia transakcji kupna-sprzedaży, niemniej jest to zależne od konkretnego salonu. Przed zawarciem umowy należy dokładnie zapoznać się z jej treścią.

Używane auto z salonu a wiarygodność sprzedawcy

W przypadku zakupu używanego samochodu ogromne znaczenie ma wiarygodność sprzedawcy – odnosi się to także do salonów. Warto zatem sprawdzić, jak długo dany salon funkcjonuje na rynku, jakiego rodzaju usługi świadczy i jak podchodzi do spraw związanych z obsługą kupujących. Bogatym źródłem informacji na ten temat są opinie dotychczasowych klientów, które można znaleźć w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj