W dzisiejszych czasach posiadanie sportowego samochodu wydaje się prostsze niż do tej pory. Możemy skorzystać z szerokiej oferty produktów finansowych, aby mieć upragniony samochód. Zaliczamy do nich kredyty leasingi jak i również transakcje gotówkowe. Jeżeli jednak nie chcesz decydować się na takie usługi, możesz skorzystać z wynajmu auta sportowego. Na czym polega i jakie płyną z niego korzyści?

Jaki rodzaj wynajmu będzie najlepszy?

Obecnie na rynku samochodowym możemy wyróżnić dwa rodzaje wynajmu. Jest to wynajem długoterminowy oraz wynajem krótkoterminowy. Oba cieszą się popularnością wśród klientów, jednak z wynajmu krótkoterminowego korzystają zazwyczaj klienci indywidualni, którzy chcą wynająć samochód na jakąś okazję, np. ślub lub urodziny.

Na wynajem długoterminowy decydują się natomiast najczęściej klienci biznesowi, którzy śmiało korzystają ze swoich możliwości finansowania. Ubiegłe lata pokazują, że wzrasta popularność zarówno kredytów jak i leasingów. Dzięki temu wzrosło również zaufanie do wypożyczalni samochodów. Jest to alternatywa dla osób, które nie chcą wiązać się z długoterminowymi kosztami wynajmu.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy aut sportowych polega na użytkowaniu danego pojazdu w zamian za comiesięczną opłatę. Jest to wygodna alternatywa, która pozwala uniknąć innych kosztów związanych z eksploatacją samochodu. Poza comiesięczną ratą, wynajmujący opłaca jedynie tankowanie samochodu.

Cena wynajmu długoterminowego

Miesięczna rata za wynajem samochodu długoterminowego jest uzależniona od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest model samochodu. To właśnie na tej podstawie najczęściej ustala się wysokość opłaty. Dla przykładu, za wynajem Audi A7 w Warszawie musimy zapłacić 7000 PLN miesięcznie. W praktyce może okazać się, że jest to opcja bardziej opłacalna niż leasing. Ponadto często dealerzy samochodów nawiązują współprace z renomowanymi wypożyczalniami, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania dodatkowych rabatów.

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego?

Wbrew pozorom, ilość zalet płynących z wynajmu długoterminowego Audi jest całkiem długa. W przypadku leasingu czy kredytu, jesteśmy zaangażowani dużymi środkami finansowymi w posiadanie samochodu na wiele lat. Wynajem długoterminowy pozwala na wymienianie modeli samochodów w zależności od długości trwania umowy lub prywatnych preferencji użytkownika. Okres takiego wynajmu może trwać od miesiąca do kilkudziesięciu miesięcy.

Ponadto w momencie, w którym nabywamy samochód na własność, musimy również wziąć pod uwagę coroczne opłaty takie jak pakiet ubezpieczeń, serwis czy przeglądy okresowe. W przypadku wynajmu długoterminowego, wszystkie te elementy zawarte są w racie wynajmu samochodu.

Jaki model Audi wynająć?

W ofercie większości wypożyczalni samochodów możemy spotkać się z szerokim wyborem modeli Audi. Są to zazwyczaj propozycje klasy premium, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Do najczęściej występujących modeli Audi zaliczamy: Audi Q7 II S-LINE, Audi A8, czy też Audi RS6. Wynajem w Warszawie oferuje szeroki wachlarz możliwości, gdyż auta sportowe cieszą się tam dużym powodzeniem.

Wynajem długoterminowy Audi – podsumowanie

Nawet jeżeli dopiero planujesz posiadanie samochodu i nie jesteś jeszcze pewien na którą opcję się zdecydować, warto zapoznać się z ofertami lokalnych wypożyczalni samochodów oferujących wynajem długoterminowy. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw może okazać się, że będzie to najbardziej korzystna opcja.

Źródło zdjęć: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj