Wynajem samochodów na lotnisku to wygodne rozwiązanie, z którego korzystają klienci indywidualni i biznesowi. Na każdym lotnisku znajdują się punkty najmu obsługiwane przez różne wypożyczalnie.

Zanim wypożyczysz samochód, porównaj oferty!

Pierwszym krokiem do wynajęcia samochodu na lotnisku jest porównanie ofert wypożyczalni działających na terenie danego portu lotniczego. Warto odwiedzić strony internetowe tych firm i sprawdzić, jakie warunki najmu proponują. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest flota dostępnych pojazdów. Przy wyborze auta kluczowe znaczenie mają cena i jakość usługi oraz indywidualne preferencje. Inny samochód potrzebny jest osobie podróżującej służbowo, a inny komuś, kto organizuje wyjazd o charakterze turystycznym.

Rezerwacja samochodu – jakie informacje trzeba podać?

Samochód najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem – telefonicznie lub za pośrednictwem elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie wypożyczalni. Przede wszystkim trzeba potwierdzić datę i godzinę przylotu, biorąc poprawkę na opóźnienia czy nawet odwołanie lotu – o takich zdarzeniach należy poinformować wypożyczalnię. W trakcie rezerwacji niezbędne jest określenie czasu i miejsca odbioru oraz zwrotu pojazdu, przy czym lokalizacje te mogą być różne. Jeżeli ktoś wynajmuje samochód np. w punkcie Katowice lotnisko, wypożyczalnia aut umożliwia mu zwrot auta nawet w innym mieście. Operatorzy omawianej usługi na lotniskach, np. firma iPanek, proponują dodatkowe opcje takie jak m.in. dopisanie do umowy drugiego kierowcy, wynajęcie fotelika dla dziecka czy wyjazd poza granice Polski. Ich wybór następuje na etapie rezerwacji.

Formalności po przylocie

Mając zarezerwowany wcześniej samochód, po przylocie wystarczy jedynie dopełnić formalności polegających na podpisaniu umowy najmu. W tym celu wymagane jest ważne prawo jazdy, wypożyczalnie proszą też o okazanie innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowodu osobistego lub paszportu). Należy pamiętać o sprawdzeniu pojazdu i zgłoszeniu ewentualnych wątpliwości pracownikom wypożyczalni.

https://www.ipanek.pl/wypozyczalnia-samochodow/katowice-lotnisko-pyrzowice/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj