Galaxy to osobowy van klasy średniej produkowany przez amerykański koncern Ford od 1995 r. Stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby rodzin poszukujących dużego i przestronnego samochodu.

Obecnie w sprzedaży jest trzecia generacja Forda Galaxy. Od poprzednich generacji nowy Ford Galaxy różni się pod wieloma względami, choć raczej trudno mówić tu o dużej rewolucji. Przede wszystkim pod względem stylistycznym upodobniono go do modeli C-MAX i Grand C-MAX, a w środku można doszukać się wielu podobieństw do zmodernizowanego Mondeo.

Ford Galaxy – praktyczne auto w nowoczesnej odsłonie

Podczas pracy nad trzecią generacją Galaxy Ford położył ogromny nacisk na kwestie praktyczne. Jak zaznaczają specjaliści z firmy Autoplaza, takie podejście sprawiło, że światło dzienne ujrzał bardzo wygodny samochód odznaczający się naprawdę niezłymi osiągami. Umieszczony w bagażniku panel sterowania umożliwia złożenie wszystkich foteli drugiego i trzeciego rzędu tylko za pomocą jednego przycisku. Ponadto jest opcja automatycznego składania i rozkładania siedzeń w trzecim rzędzie – w segmencie aut reprezentowanych przez Forda Galaxy takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy. Do tego należy dorzucić nieco więcej miejsca (w porównaniu z poprzednimi wersjami) nad głowami osób siedzących w drugim i trzecim rzędzie.

Bezpieczeństwo wysoko w cenie

Ford Galaxy trzeciej generacji wyróżnia się nie tylko nowoczesnym i eleganckim designem, ale również rozwiązaniami mającymi na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Fotele drugiego rzędu wyposażono w boczne poduszki powietrzne – o konieczności zapinania pasów system przypomina wszystkim pasażerom. O poprawę stabilności samochodu zadbano m.in. poprzez zastosowanie systemów poprawiających przyczepność na zakrętach i zapobiegających wywrotce. Dzięki temu kierowca jest w stanie utrzymać wybrany tor jazdy. Na uwagę zasługuje również system MyKey dający możliwość odpowiedniego programowania kluczyka, czego efektem jest np. to, że kierowca nie może odbierać połączeń telefonicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj