Galaxy to osobowy van klasy średniej produkowany przez amerykański koncern Ford od 1995 r. Stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby rodzin poszukujących dużego i przestronnego samochodu.

Obecnie w sprzedaży jest trzecia generacja Forda Galaxy. Od poprzednich generacji nowy Ford Galaxy różni się pod wieloma względami, choć raczej trudno mówić tu o dużej rewolucji. Przede wszystkim pod względem stylistycznym upodobniono go do modeli C-MAX i Grand C-MAX, a w środku można doszukać się wielu podobieństw do zmodernizowanego Mondeo.

Ford Galaxy – praktyczne auto w nowoczesnej odsłonie

Podczas pracy nad trzecią generacją Galaxy Ford położył ogromny nacisk na kwestie praktyczne. Jak zaznaczają specjaliści z firmy Autoplaza, takie podejście sprawiło, że światło dzienne ujrzał bardzo wygodny samochód odznaczający się naprawdę niezłymi osiągami. Umieszczony w bagażniku panel sterowania umożliwia złożenie wszystkich foteli drugiego i trzeciego rzędu tylko za pomocą jednego przycisku. Ponadto jest opcja automatycznego składania i rozkładania siedzeń w trzecim rzędzie – w segmencie aut reprezentowanych przez Forda Galaxy takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy. Do tego należy dorzucić nieco więcej miejsca (w porównaniu z poprzednimi wersjami) nad głowami osób siedzących w drugim i trzecim rzędzie.

Bezpieczeństwo wysoko w cenie

Ford Galaxy trzeciej generacji wyróżnia się nie tylko nowoczesnym i eleganckim designem, ale również rozwiązaniami mającymi na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Fotele drugiego rzędu wyposażono w boczne poduszki powietrzne – o konieczności zapinania pasów system przypomina wszystkim pasażerom. O poprawę stabilności samochodu zadbano m.in. poprzez zastosowanie systemów poprawiających przyczepność na zakrętach i zapobiegających wywrotce. Dzięki temu kierowca jest w stanie utrzymać wybrany tor jazdy. Na uwagę zasługuje również system MyKey dający możliwość odpowiedniego programowania kluczyka, czego efektem jest np. to, że kierowca nie może odbierać połączeń telefonicznych.

Ford Galaxy – wygodne auto dla rodziny
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here