Car wrapping to nic innego jak oklejanie samochodu specjalną folią. Jego celem jest zmiana wizerunku pojazdu, odświeżenie koloru, a przy tym skuteczna ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. To jednocześnie jeden z gorących trendów w branży motoryzacyjnej. Wykorzystując specjalną folię, można okleić praktycznie każde auto i to w sposób niewidoczny dla oka. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co daje oklejanie samochodu?

Podczas car wrappingu wykorzystuje się specjalne narzędzia, dzięki którym folia może zostać naniesiona na cały pojazd, niezależnie od kształtu nadwozia. Warto zaznaczyć, że dzięki temu jest ono lepiej chronione przed otarciami, zadrapaniami, odpryskami oraz uderzeniami kamieni. Nie trzeba również przejmować się pyłkami roślin, błotem oraz kurzem. Kolejną zaletą jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV.

Decydując się na oklejanie samochodu mamy do wyboru wiele kolorów i wykończeń. Można także postawić na różnego rodzaju grafiki. Choć dużą popularnością cieszą się jednokolorowe folie, część osób preferuje nadruki. Jeśli chodzi o wykończenie, do wyboru jest matowe, błyszczące, perłowe lub chromowane. Folia to również świetne rozwiązanie, gdy zależy nam na naniesieniu własnego nadruku reklamowego.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat car wrappingu?

Oprócz części zewnętrznej, oklejanie samochodu może zostać wykonane w środku, np. na listwach lub konsoli centralnej. Trzeba jednak pamiętać, że folia prezentuje się dobrze wyłącznie na gładkich powierzchniach. Jej zastosowanie to świetny sposób na zamaskowanie ewentualnych zarysowań. Cały proces oklejania jest dość czasochłonny. Konieczna jest precyzja oraz odpowiednie warunki. Przede wszystkim samochód musi zostać dokładnie wyczyszczony. Kolejnym krokiem jest usunięcie zgłębień znajdujących się na powierzchni lakieru. Samodzielne oklejanie nie jest dobrym pomysłem, bowiem wymaga sporej cierpliwości i dokładności. Z tego względu, to zadanie lepiej powierzyć profesjonalistom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj