Serwer stworzony został z myślą o zwiększeniu wydajności pracy komputerów oraz maksymalnej ochrony gromadzonych danych. Stosunkowo niewielki sprzęt o ogromnych możliwościach jest obecnie obowiązkowym wyposażeniem każdej, większej firmy. Model Dell T340 to doskonały wybór dla firm rozwijających się.

Dell T340 – parametry oraz cechy

Serwer Dell T340 utrzymany jest w obudowie tower. Urządzenie przypomina zatem tradycyjny komputer PC, umieszczony może być natomiast zarówno w szafie serwerowej, jak i bezpośrednio na podłożu. W serwerze zastosowano niezawodny procesor Intel Xeon E-2100. Dell T340 dedykowany jest głównie przedsiębiorstwom, które rozpoczynają swoją działalność i stawiają przede wszystkim na szybki rozwój. Wspomniany procesor gwarantuje zwiększenie wydajności nawet o 50%. Dodatkowo możliwe jest zainstalowanie 8 dysków SAS, SATA, SSD lub NLSAS. Maksymalne bezpieczeństwo oraz sprawny i szybki dostęp do danych firmy zapewnione są dzięki dyskowi SATA, który połączony z kontrolerem sprzętowym PERC daje aż do 2 GB pamięci cache. Pewność energetyczna serwera to wykorzystanie trzech zasilaczy, z których jeden posiada moc 350 watów, dwa kolejne natomiast 495 watów.

Dysk SAS – doskonałe uzupełnienie serwera w firmie

Urządzenie pozwala znacząco zwiększyć wydajność codziennych czynności pracowniczych, zwiększając przy tym ilość dysków, których istnieje możliwość zainstalowania. Oczywiście gromadzone dane w żadnym stopniu nie są zagrożone utratą bądź wykradnięciem. Obecność serwera w firmie powinna być obowiązkowa, bowiem bezpośrednio przyczynia się do osiągania przez przedsiębiorstwo większych obrotów. Producent Dell od lat jest czołowym producentem tego typu sprzętu na rynku, dostarcza zatem doskonałej jakości sprzęt, wzbogacony o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania. Bez problemu zatem firmy zaufać mogą profesjonalistom, jakich zrzesza koncern, bowiem cechują się oni doskonała znajomością branży technologicznej.

Dyski SAS jest natomiast idealnym dopełnieniem użytkowanych w firmie serwerów. Dedykowane są segmentom klientów biznesowych, którzy na co dzień użytkują nie tylko serwery, ale także stacje robocze. Główną ich funkcją jest wykonywanie zestawu komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki serwer sprawdzi się w oddziale naszej firmy, wykorzystać możemy konfigurator serwera. Narzędzie pomoże nam dobrać idealne rozwiązanie do możliwości przedsiębiorstwa, jak i oczekiwań względem serwera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj