Smartfon z dobrym aparatem to spory wydatek. Należy zatem rozważyć konkretne modele, żeby nie kupić modelu, który nie spełni naszych oczekiwań. Najlepszym wyjściem będzie zakup tegorocznej nowości. Wbrew temu, żeby nie kupować sprzętu elektronicznego producentów premium, gdyż płaci się jedynie za znaczek, smartfon powinien jednak pochodzić z pewnego źródła.

W tej chwili Świat zalewają chińscy producenci sprzętu elektronicznego. Marki z Chin, takie jak: Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo, Redmi, Honor, Meizu, onePlus dostępne są w Europie i mają wielu odbiorców. Nic dziwnego, ceny tego sprzętu są o wiele niższe. Mają one doskonałą specyfikację i kuszące ceny. Mają jednak istotną wadę, są z Chin.

Wady telefonów z Chin

Mimo to, że chińskie firmy wytwarzają swoje urządzenia w niskich cenach oraz dbają o wysokie parametry, nie są wolne od wad. Nie dotkną one może wszystkich użytkowników, ale warto zwrócić uwagę czym są producenci z Chin.

  • Chińskie sprzęty trafiają do Europy z oprogramowaniem, które przekazuje informacje chińskiemu rządowi. Jeśli pracujemy w jakichś firmach czy urzędach kluczowych dla bezpieczeństwa Polski, powinniśmy się w najwyższym stopniu wystrzegać takich urządzeń.
  • Ponad to, telefony z Chin nie są wolne od wad fabrycznych. Najczęstszym problemem jest tłumaczenie w aplikacjach, dzięki któremu na ekranie można zobaczyć chińskie znaczki.
  • Kolejną wadą telefonów z Chin jest problem z obsługą posprzedażową. Część producentów oferuje taką, a u części firm taka usługa po prostu nie istnieje. Ponad to, w świetle ostatnich wydarzeń, istnieje duża możliwość dalszego ograniczania istnienia chińskich firm w Stanach Zjednoczonych, a w efekcie także w Europie.

Jaki smartfon wybrać? Który ma dobry aparat?

Współcześnie, popularnym już standardem jest montowanie w smartfonie trzech aparatów głównych. Pozwala to wykonanie najlepszych zdjęć. Smartfony z najlepszymi obecnie aparatami to:

  • Galaxy A50,
  • Galaxy S10+,
  • Apple iPhone Xs,
  • Sony Xperia 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj