Motocykl z rynku wtórnego to opcja brana pod uwagę przez wielu miłośników jednośladów głównie ze względów finansowych. Przy zakupie używanego motocykla trzeba mieć jednak na uwadze kilka istotnych kwestii, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Sprawdzone źródło to podstawa!

Decydując się na kupno używanego motocykla, trzeba wykazać się rozsądkiem oraz ostrożnością. Nie jest żadną tajemnicą, że wśród handlarzy nie brakuje niestety nieuczciwych osób, które są gotowe wcisnąć kupującym najgorszy złom. Nie bez powodu niejeden motocyklista rozważa zakup pojazdu w salonie takim jak np. Honda Plaza, w którego ofercie znajdują się sprawdzone, będące w świetnym stanie technicznym motocykle używane. Warszawa to dogodna lokalizacja, gdzie można obejrzeć i przetestować wybrany motocykl. Oczywiście nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu jego dokumentacji, na którą składają się m.in. książka serwisowa, faktury oraz wydruki z przeglądów.

Bez jazdy próbnej i przeglądu ani rusz!

Przed zakupem motocykla koniecznie trzeba wybrać się na jazdę próbną, która pozwoli lepiej ocenić to, w jakim rzeczywiście stanie jest pojazd. Kolejna kwestia to przegląd w autoryzowanym serwisie – nie ma co na tym oszczędzać, gdyż w perspektywie długoterminowej jest to opłacalne przedsięwzięcie. W sytuacji, kiedy sprzedawca robi problemy zarówno z jazdą próbną, jak i przeglądem, najrozsądniej jest rozejrzeć się za innymi ogłoszeniami.

Koszty eksploatacji to nie tylko wydatki na paliwo!

Na atrakcyjność motocykla w bardzo dużym stopniu wpływają koszty eksploatacji. Należy pamiętać, że składają się na nie tylko wydatki na paliwo, ale i na serwis oraz na części. W przypadku niektórych marek i modeli jest poważny kłopot z dostępnością części, co przekłada się na astronomiczne wręcz ceny napraw. Eksperci radzą, aby stawiać na znane, popularne marki i modele, które nie narażają właścicieli na takie trudności. Przy tej okazji warto sprawdzić, czy różne dodatkowe części zostały zamontowane w motocyklu zgodnie z zaleceniami producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj