Wiele osób zna to uczucie, kiedy po szczotkowaniu zębów wciąż czuje się brud, osad i resztki jedzenia w jamie ustnej. Szczoteczki manualne czy elektryczne nie zawsze radzą sobie z dokładnym czyszczeniem zębów, szczególnie trudno dostępnych miejsc. W takiej sytuacji warto zainteresować się irygatorami, które są doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej.

Czym jest irygator?

Irygator to urządzenie, które służy do dokładnego czyszczenia jamy ustnej za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Dzięki temu, że irygator umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, może stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Bogatą gamę irygatorów znajdziesz w WaterPikPolska, w miejscu, gdzie zakupić można profesjonalny sprzęt do higieny jamy ustnej.

Jak działa irygator?

Irygator działa na zasadzie strumienia wody pod ciśnieniem, który jest kierowany na powierzchnię zębów i dziąseł. Strumień ten pozwala na usunięcie resztek jedzenia, bakterii i innych osadów, które trudno usunąć przy użyciu tradycyjnych szczoteczek do zębów. Dzięki temu irygator pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu jamy ustnej i zapobiega rozwojowi chorób dziąseł i zębów.

Zalety stosowania irygatora

Irygator to narzędzie, które ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi szczoteczkami do zębów, w tym między innymi: 

  • pozwala na dokładne usunięcie osadów, które zalegają w trudno dostępnych miejscach; 
  • to narzędzie, które jest łagodne dla dziąseł i nie powoduje podrażnień czy krwawień;
  • irygator jest łatwy w obsłudze i może być stosowany przez osoby w każdym wieku;
  • powinien być używany także przez osoby z aparatem ortodontycznym, implantami czy mostami protetycznymi oraz retainerami.

Wady stosowania irygatora

Choć irygator ma wiele zalet, to warto też wspomnieć o jego wadach. Jest to urządzenie, które wymaga dość dużo miejsca w łazience, szczególnie jeśli chcemy przechowywać je wraz z akcesoriami. Chyba, że wybierze się irygator bezprzewodowy zajmujący niewiele miejsca.

Poza tym irygator jest urządzeniem, które wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji, aby działał sprawnie i skutecznie, jak i może być dość drogim narzędziem, szczególnie jeśli wybierzemy model z wieloma funkcjami.

Irygator to skuteczne narzędzie, które może być doskonałym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem zadbasz o dokładne usunięcie osadów i bakterii, które zalegają w trudno dostępnych miejscach. Choć irygator ma swoje wady, to jego zalety przeważają i warto rozważyć jego zakup, szczególnie jeśli zależy ci na zachowaniu zdrowia jamy ustnej. Dobrze wiedzieć, że nie ma potrzeby konsultacji z dentystą w celu jego stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj